Pogoda
04.11.2016 11:54

Napflix zanudzi Was filmami na śmierć

Napflix zbiera filmy tak „pasjonujące”, że oglądając je natychmiast zaśniecie.

Napflix zanudzi Was filmami na śmierć
foto: zrzut ekranu

Na każde wideo stające się hitem internetu przypadają tysiące (jeśli nie miliony) nagrań, których oglądanie wzbudza emocje tak bardzo wyblaknięte, że aż powodujące ziewanie. Twórcy nowego serwisu streamingowego nazwanego Napflix znaleźli genialne zastosowania dla tego typu dzieł – jak sama nazwa wskazuje, proponują używania ich właśnie jako środka stymulującego zapadanie w sen.

Proponowany przez serwis repertuar jest naprawdę zróżnicowany i pozwoli uniknąć niebezpieczeństwa natrafienia na film, który będzie potrafił nas zainteresować.

Napflix może zanudzać nas filmami z następujących kategorii:

  • sport
  • dokumenty
  • muzyka
  • edukacja
  • gry komputerowe
  • codzienne czynności
  • relaks
  • religia

Twórcy serwisu starają się wyłapywać z serwisu YouTube prawdziwe perełki – już samo spojrzenie na tytuły sprawia, że instynktownie myśli się o łóżku. I wcale nie chodzi o seks.

Przykłady? Relacje z szachowego spotkania na szczycie z 2013 roku, film o funkcjonowaniu sadu, prezentacja tańca ludowego „XXIIè Aplec de la Sardana de Rosselló”, kurs języka klingońskiego (na to nagranie muszą uważać śpiący miłośnicy „Star Treka”), rozgrywka w Truck Simulator na mapie Węgier, 10-godzinny licznik czasu, dźwięk deszczu na szybie czy ceremonia ślubna nagrana w 1995 roku.

Zdecydowanie najwięcej potencjału mają nagrania znajdujące się w kategorii „codzienne czynności” – mało kto będzie w stanie oprzeć się nasennemu działaniu planszy testowej emitowanej za czasów analogowej telewizji po nocach, prezentacji zapomnianej kolekcji znaczków pocztowych, nagraniu samochodów jeżdżących podczas deszczu czy zawodów w tresurze psów odbytych w 2014 roku w Helsinkach.

Napflix ma ambitne plany rozwojowe – pokazała się już nawet pierwsza oryginalna, autorska produkcja serwisu, zatytułowana po prostu „Central Park”. Jak można się domyśleć, jest to potwornie nudne nagranie pokazujące przez pół godziny panoramę słynnego nowojorskiego parku.

Jakie nagrania powinny według Was trafić do katalogu Napfliksa?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet