Napisał książkę o korupcji. Trafi do więzienia za pranie pieniędzy

19.11.2019 10:26
Napisał książkę o korupcji. Trafi do więzienia za pranie pieniędzy Fot. źródło: Shutterstock

Profesor z Flortdy, który jest współautorem książki na temat działań korupcyjnych powiązanych ze zorganizowanymi grupami przestępczymi, został pozwany za branie udziału w praniu pieniędzy.

Bruce Bagley został aresztowany 18.11.2019. 73-letni profesor University of Miami był autorem książki na temat korupcji. Okazało się, że Bruce wiedział o niej bardzo dużo, ponieważ brał udział w praniu pieniędzy, które pochodziły z działań korupcyjnych w Wenezueli.

Uczył o korupcji, był skorumpowany

Mężczyzna został zatrzymany i otrzymał zarzuty brania udziału w spisku mającym na celu pranie pieniędzy.

Przeczytaj także

Na razie nie wiemy, czy Bagley przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Amerykańscy dziennikarze próbowali się skontaktować z jego prawnikiem, ale nie otrzymali żadnego oficjalnego komunikatu.

Bagley jest współautorem książki pod tytułem: "Handel narkotykami, przestępczość zorganizowana i przemoc w dzisiejsze Ameryce". Książka została wydana w 2015 roku i poruszała temat m.in. wpływów mafii i ich korupcyjnych działań.

Amerykańsk prokurator Geoffrey Berman twierdzi, że Bagley brał udział w praniu pieniędzy, które pochodzą z przekupstw i korupcji w Wenezueli.

W akcie oskarżenie, jaki złożono w sądzie federalnym na Manhattanie, stwierdzono, że od listopada 2017 profesor wyprał około 2,5 miliona dolarów z zagranicznych kont członków mafii. Bagley zarabiał, pobierając prowizję za każdą transakcję.

Nie wiemy, czy Bagley planuje sequel do swojej książki z 2015 roku. Trzymamy jednak za to kciuki.

Zobacz także: Dziki wciągnęły kokainę o wartości 80 tysięcy złotych

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.