Pogoda
12.01.2017 09:59

Naraził się kierowcy, bo szedł chodnikiem

Chodnik, jak sama nazwa wskazuje, służy do… chodzenia. Tak przynajmniej sądził jeden z pieszych w Rosji. Jakież było jego zdziwienie, gdy szeryf w granatowym samochodzie zaczął mu grozić, wymachując pałką.

Naraził się kierowcy, bo szedł chodnikiem
foto: kadr z wideo

Kierowca próbował ominąć korek, jadąc chodnikiem. Jak tylko natrafił na przeszkodę, jakim był przechodzień, nie omieszkał zatrąbić. Pieszy momentalnie ustąpił miejsca, usuwając się na bok. Właściciel pojazdu mechanicznego na tym nie poprzestał. Zamiast pojechać dalej, wysiadł ze swojego auta i trzymając pałkę w ręce podszedł do przechodnia, który po chwili zaczął się wycofywać. Następnie wrócił z powrotem do samochodu i odjechał, jakby nigdy nic, wciąż poruszając się po chodniku.

Karygodne zachowanie kierowcy zostało zarejestrowane kamerą pokładową znajdującą się w samochodzie stojącym przy prawej krawędzi jezdni:

W Rosji takie zachowania są na porządku dziennym, szczególnie w większych, zatłoczonych aglomeracjach. Niektóre osoby nauczyły się omijać korki, jeżdżąc chodnikami. Nic zatem dziwnego, że stworzono młodociany ruch „Stop a Douchebag”, mający na celu walkę z tego rodzaju ignorantami. Jak twierdzą autorzy – chcą przekonać ludzi do przestrzegania przepisów ruchu drogowego w Rosji. Nie walczą w imię prawa, tylko po to, by ludzie mogli czuć się bezpiecznie niezależnie od tego, czy policja jest w pobliżu.

Najczęściej ich działania wymierzone są w kierowców parkujących w niedozwolonych miejscach lub jeżdżących chodnikami, co też widać na poniższym filmie:

Większość osób nie potrafi z pokorą przyjąć faktu, że nie mają racji i postępują niezgodnie z regulacjami. Wielokrotnie dochodzi do aktów przemocy z inicjatywy kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Nerwy biorą górę, przez co ludzie podejmują lekkomyślne decyzje pod wpływem emocji.

Tagi: Duperele