Pogoda
15.06.2020 18:04

Narkotyki ukryte w papierze listownym. Udaremniony przemyt do więzienia w Kluczborku

Na 50 000 zł wycenili funkcjonariusze Służby Więziennej pochodną amfetaminy, którą próbowano przemycić do więzienia w Kluczborku. Narkotyki ukryte były w papierze listu, który miał być nadesłany do więźnia z kancelarii adwokackiej.

więzień
foto: Shutterstock

Handlarze narkotyków na pewno nie będą wspominać roku 2020 zbyt dobrze. Będą to jednak robić z zupełnie innych powodów niż większość z nas, zmęczona społecznym dystansowaniem się z powodu epidemii COVID-19.

W Gdyni bowiem przechwycono kokainę, która według policjantów po trafieniu na rynek przyniosłaby przestępcom 3 mld złotych Narkotyki ukryte były w zamrożonej pulpie ananasowej.

pulpa ananasowa z kokainą
pulpa ananasowa z kokainą
Przeczytaj także Kokaina wartości 3 mld zł wykryta w zamrożonej pulpie ananasowej w Gdyni. Policjanci myślą, że jest jej więcej [WIDEO]

Przemyt wykryty w więzieniu w Kluczborku to znacznie mniejsza skala, ale zatrzymanie towaru o wartości 50 000 zł wciąż musi być dla dilerów bardzo bolesna. Pochodną amfetaminy próbowano dostarczyć do zakładu karnego w papierze listownym.

Narkotyki w papierze listownym wysłanym do więźnia. Pochodna amfetaminy warta 50 000 zł

Narkotykami nasączone były karki listu, który do jednego z więźniów miał zostać nadany z kancelarii adwokackiej w Poznaniu. Szczegóły sprawy przedstawiła Katarzyna Idziorek, rzecznik prasowy Służby Więziennej w Opolu.

"

Po wpłynięciu przesyłki do więzienia i potwierdzeniu przez skazanego, że jest jej adresatem, otwarto list, w którym ujawniono dwie niezapisane kartki papieru. Uwagę funkcjonariuszy zwróciły dziwne zacieki widoczne na kartkach. "

wiezienie_list_przemyt_02

Po przeprowadzeniu testów okazało się, że kartki były nasączone pochodną amfetaminy. Stosunkowo mała ilość narkotyków w warunkach więziennych staje się jednak wyjątkowo cenna.

"

O ile kartki nasączone takimi substancjami na wolności nie mają większej wartości, o tyle w warunkach więziennych ich cena idzie mocno w górę. "

Służba więzienna w maju 2020 roku udaremniła podobne próby przemytu w innych więzieniach: wtedy wartość więzienną przechwyconych narkotyków oszacowano na 250 000 zł.

Zobacz także: Polscy programiści robią najlepszy towar. Pierwszorzędny odlot Drug Dealer Simulator na Steamie 

Co myślicie o przemycie?