Pogoda
21.07.2020 10:59

Nastolatek w 17 dni wydał oszczędności życia swojej matki. Na datki dla streamerów Fortnite

Nastoletni fan Fortnite wydał 20 000 dolarów na datki dla streamerów. Kwota należała do jego matki, która oszczędzała pieniądze przez lata. Kobieta poprosiła celebrytów o zwrot środków, większość z nich nic nie odpowiedziała.

Fortnite
foto: materiały prasowe Epic Games

Wystarczyło 17 dni, żeby z konta wyparowało 80 000 zł. Nastolatek zakochany w Fortnite podbierał je z konta matki i przekazywał swoim idolom: streamerom. Na datki i subksrypcje wydawał ponad 1000 dolarów dziennie.

Syn kobiety otrzymał kartę debetową, żeby mógł kupować sobie obiady w szkole. Matka podejrzewa, że podejrzał jej hasło do systemu transakcyjnego lub skorzystał z faktu, że zapomniała się wylogować i zaczął przekazywać sobie środki z konta głównego.

Kyle „Bugha” Giersdorf
Kyle „Bugha” Giersdorf
Przeczytaj także 16-latek wygrał 3 mln dolarów w turnieju Fortnite

Kobieta logowała się do banku raz na około 2 tygodnie, gdy zbliżała się pora płacenia rachunków. Po zorientowaniu się, że kumulowane przez lata oszczędności zniknęły, postanowiła je odzyskać, zwracając się do Twitcha i streamerów, którym nastolatek przekazał pieniądze. Odpowiedziała jej głucha cisza.

Nastolatek wydał oszczędności życia matki na streamerów Fortnite. Nie odpowiadają na prośby o zwrot pieniędzy

Kobieta postanowiła odzyskać utracone pieniądze. W banku usłyszała, że jedynym sposobem na odzyskanie kwoty jest pozwanie syna o zwrot pieniędzy. Postanowiła więc spróbować innej drogi.

Zwróciła się o pomoc do Twitcha, na którym działają streamerzy. Przez dwa tygodnie od wysłania maila z opisem sprawy nie doczekała się odpowiedzi. Postanowiła także uderzyć wprost do streamerów, którym nastolatek wpłacił pieniądze.

Największe sumy trafiły do pięciu z nich; tylko dwóch odpowiedziało na maila kobiety, przy czym nie wiadomo jeszcze, czy zdecydują się na oddanie pieniędzy, czy postanowią pozostawi je sobie. Wszystko zależy od ich dobrej woli.

Zobacz także: Coraz więcej dzieci trafia na odwyk z powodu Fortnite

A wasze hobby jest drogie?

Tagi: Fortnite