Nastolatka w Poznaniu brutalnie pobita z powodu... różowych włosów. Sprawę bada prokuratura

12.08.2020 15:07
Nastolatka w Poznaniu brutalnie pobita z powodu... różowych włosów. Sprawę bada prokuratura Fot. Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Dwie nastolatki zostały zostały zaatakowane. Powodem zajścia miał być fakt, że jedna z nich miała włosy pofarbowane na różowo.

Do zdarzenia miało dojść w Poznaniu, nad jeziorem Rusałka. Jak relacjonuje jedna z nastolatek, wraz z siostrą padły ofiarą brutalnego ataku, który spowodować miał... różowy kolor włosów jednej z nich. Sprawę bada prokuratura. 

Poznań: nastolatka została pobita, bo miała różowe włosy

Zgodnie z relacją jednej z nastolatek, w dniu 7 sierpnia 2020 roku, wraz z siostrą zostały zaatakowane przez grupę nieznanych sobie osób. Sprawa została nagłośniona za pośrednictwem Facebooka. W rozmowie z Głosem Wielkopolski dziewczyna opisała sytuację w następujący sposób:

Siedziałam ze znajomą na huśtawce na placu przy Rusałce. Z prawej strony szła pewna rodzina. Były to dwie kobiety. Za nimi szło dwóch mężczyzn. Wokół całej tej rodziny szło sporo dzieci. Jedno z nich, dziewczynka, wskazała palcem na mnie i powiedziała ''Mamo, zobacz jakie ma włosy!". 

Jak relacjonuje Głos Wielkopolski, kobieta miała wówczas podejść do dziewczyny, a następnie obrzucić ją wyzwiskami i groźbami. Gdy dziewczyny zagroziły policją, agresja werbalna zamieniła się w fizyczną. Kobieta, wraz z towarzyszącymi jej mężczyznami, mieli bić dziewczynę, w tym głównie po głowie. Obrażeń doznała również druga z dziewczyn oraz ojciec, który ruszył im na pomoc. 

Przeczytaj także

Zgodnie z relacją jednej z dziewcząt, napastnicy uciekli taksówką. Kierowcy mieli zostać poproszeni o zaczekanie na czas przyjazdu policji, na co mieli jednak nie przystać. Na Facebooku pojawił się wpis, w którym jedna z nastolatek rozpoczęła poszukiwania świadków zdarzenia. Na miejscu miało się bowiem znajdować kilkanaście osób, żadna jednak nie zareagowała. Jak dowiadujemy się z wpisu - sprawcy zostali zidentyfikowani.

Okoliczności sprawy i prawdziwość relacji bada obecnie prokuratura.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.