Pogoda
29.06.2020 16:27

Nastolatka zdawała egzaminy... na drzewie. To jedyne miejsce, gdzie znalazła dostęp do internetu

Youtuberka z Malezji zdała swoje egzaminy siedząc na drzewie. Wywalczyła tym stypendium oraz budowę wieży telekomunikacyjnej w pobliżu domu.

Kobieta na drzewie
foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Pandemia koronawirusa namieszała w naszej rzeczywistości. Wiele osób straciło pracę, a część musiała przyzwyczaić się do nowych standardów wykonywania obowiązków zdalnie. Zmiany nastąpiły także w szkołach i na uczelniach wyższych. Studenci i uczniowie przyswajali materiał online i w ten sam sposób podchodzili do sprawdzianów i egzaminów.

Nastolatka zdawała egzaminy na drzewie

Jednak nie każdy może pozwolić sobie na dostęp do internetu z mocnym łączem. W trudnej sytuacji znalazła się ostatnio 18-letnia Veveonah Mosibin, która pochodzi z małej wioski oddalonej o 200 kilometrów od stolicy stanu Sabah w Malezji. Dziewczyna chciała podejść do organizowanych online egzaminów, niestety w jej miejscu zamieszkania trudno o silne łącze internetowe.

L'Oreal zmienia nazwy kosmetyków
L'Oreal zmienia nazwy kosmetyków
Przeczytaj także L’Oreal rezygnuje ze słów "biały", "wybielający" oraz "jasny" w nazwach i opisach swoich kosmetyków

Nastolatka opublikowała w sieci film, na którym nagrała noc spędzoną na drzewie. Jak wyjaśniła uczennica, tylko tam udało się jej uzyskać dostęp do internetu i podejść do testów.

Nagranie uzyskało ogromną popularność, a Veveonah udzieliła wielu wywiadów, w których pytano ją o powody tak niecodziennego rozwiązywania egzaminów. Dziewczyna miała wówczas okazję zwrócić uwagę mediów na problemy malezyjskiej wsi. Zasięg internetowy w jej domu nie pozwolił na sukcesywną naukę i utrudniłby jej wykonanie testów. Dlatego musiała poradzić sobie inaczej.

Wyczyn dziewczyny spotkał się z zainteresowaniem władz. Została zaproszona na spotkanie z gubernatorem stanu, który obiecał pomoc finansową jej i jej rodzinie. Jak donoszą miejscowe media, dziewczyna otrzymała też stypendium i miejsce w stanowym uniwersytecie. 18-latce udało się także wywalczyć budowę masztu telekomunikacyjnego niedaleko jej rodzinnej miejscowości.

Torba
Torba
Przeczytaj także Nagrywali film na TikToka. Przez przypadek znaleźli ludzkie szczątki