Nastolatki odkryły asteroidę, która zmierza w kierunku Ziemi. NASA potwierdziła ich osiągnięcie

31.07.2020 16:03
Nastolatki odkryły asteroidę, która zmierza w kierunku Ziemi. NASA potwierdziła ich osiągnięcie Fot. Shuttenstock

Dwie piętnastolatki z Indii, Radhika Lakhani i Vaidehi Vekariya, odkryły asteroidę zmierzającą w kierunku Ziemi. Naukowcy Z NASA potwierdzili niecodzienne znalezisko dziewczynek.

Radhika Lakhani i Vaidehi Vekariya to uczennice dziesiątej klasy szkoły podstawowej w indyjskim mieście Surat. W ramach szkolnego projektu prowadzonego przez Space India i agencję NASA otrzymały niecodzienną szansę wyszukiwania poruszających się w kosmosie obiektów.

Dwie dziewczynki w Indiach odkryły asteroidę

Swoich analiz dokonywały na zdjęciach wykonanych przez teleskopy programu Pan-STARRS. Radhika i Vaidehi odnalazły asteroidę, która ich zdaniem zmierza w kierunku Ziemi.

Przeczytaj także

Analiza zgodnie z poleceniem została wysłana do przedstawicieli stowarzyszonego z NASA obywatelskiego programu naukowego IASC, którzy potwierdzili odkryci

Odkrycie nastolatek zostało ogłoszone przez indyjską agencję kosmiczną – Space India. Chwilę później NASA nadała obiektowi nazwę HLV2514.

Czy grozi nam zderzenie a asteroidą?

Odkryta przez dziewczynki asteroida HLV2514 zmierza w kierunku Ziemi. Naukowcy z NASA stwierdzili, że jej prędkość nie należy jednak do zawrotnych. Asteroida w  chwili obecnej znajduje się w okolicach orbity Marsa, ale w ciągu miliona lat zbliży się do naszej planety na odległość dziesięć razy większą od tej dzielącą Ziemię i Księżyc. W chwili obecnej nie zagraża naszej planecie.

Zobacz również: NASA ostrzega: W stronę Ziemi pędzi asteroida. Koniec świata może nastąpić 29 kwietnia 2020?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.