Nastoletnia Carrie Fisher miała romans z Freddiem Mercurym i Davidem Bowiem

Sergiusz Kurczuk
26.06.2018 12:00
Carrie Fisher|undefined Fot. Evening News/REX/Shutterstock/East News

Według najnowszej biografii Carrie Fisher, odtwórczyni Lei ze „Star Wars” miała romans z dwoma gwiazdami rocka -  Freddiem Mercurym i Davidem Bowiem. 

Carrie Fisher zasłynęła rolą księżniczki Lei z sagi „Gwiezdne Wojny”. Niewinna, ale obdarzona silnymi umiejętnościami przywódczymi bohaterka nie przystaje do osoby, jaką była grająca ją aktorka. Rozpoczęła swoją karierę dość szybko, bo w wieku 19 lat. Po latach żartowała sobie nawet, że rolę w filmie George'a Lucasa załatwiła sobie przez łóżko, ale w kolejnych latach rzeczywiście poznała mroczne strony show biznesu. Bardzo szybko wpadła w szpony nałogu narkotykowego. Przez lata zmagała się z depresją. Została lekomanką, alkoholiczką i narkomanką uzależnioną od kokainy. Aktorce udało się jednak podnieść i skończyć z używkami. Symbolem powrotu do normalnego życia może być jej ostatnia rola. Po latach ponownie powróciła do „Gwiezdnych Wojen” jako Leia. Fisher zmarła w grudniu 2016 roku, co było ciosem dla wszystkich fanów „Star Wars”. By upamiętnić aktorkę, stworzono wiele biografii. Najnowsza książka dotycząca historii aktorki, zatytułowana „Carrie Fisher & Debbie Reynolds” ukaże się w Wielkiej Brytanii w lipcu 2018 roku. Czytelnicy znajdą w niej szczegóły życia nie tylko Fisher, ale również jej matki - Debbie Reynolds

Carrie Fisher i Debbie Reynolds Fot. foto: Associated Press/East News

Romans Carrie Fisher z Freddiem Mercurym i Davidem Bowiem

Autorami książki są historycy filmowi Darwin Porter i Danforth Prince. Według ich źródeł  17-letnia Carrie Fisher wdała się w romans z dwiema gwiazdami rocka. W czasie, gdy była jeszcze uczennicą Royal Central School of Speech and Drama w Londynie, poznała Freddiego Mercury'ego i Davida Bowiego. Miało to miejsce na imprezie Micka Jaggera. Muzyk zaprosił na nią Debbie Reynolds, która zabrała swoją córkę ze sobą. Zbuntowanej nastolatce bardzo zaimponował Bowie, który w 1973 roku właśnie rozpoczął wcielanie się w Ziggy'ego Stardusta. Fisher opowiedziała o swoim związku z Bowiem w wywiadzie z 1983 roku. Jak wspomina ten okres?

Były noce, które stawały się dla niego torturą. Nurkował w kokainowym piekle. Mógł być bezwzględny, podły, zazdrosny. Czasami udawało mu się zwalczyć demony i stawał się uroczy i delikatny, pragnący i potrzebujący miłości. 

Bowie żalił się Fisher ze swojej samotności mimo uwielbienia przez miliony fanów na całym świecie. Gwiazdor nie był jedynym muzykiem, z którym związała się aktorka. Miała również romans z liderem grupy Queen Freddiem Mercurym.

Jako dodatek do niekończącego się pochodu chłopców i młodych mężczyzn, Mercury czasami uwodził młode kobiety i w tym okresie był w długim związku z Mary Austin. Carrie powiedziała, że nie chciała przerywać jego długotrwałego romansu, ale on oddalił jej zmartwienia. 

Jakie inne szczegóły z życia aktorki czekają na czytelników „Carrie Fisher & Debbie Reynolds”? Na razie nie ma informacji dotyczących wydania biografii na polskim rynku. Fani gwiazdy „Star Wars” muszą się więc uzbroić w cierpliwość lub przeczytać książkę w oryginale. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.