Pogoda
13.12.2018 10:37

Nastoletnia mistrzyni sztuk walki śmiertelnie porażona podczas ładowania smartfona w kąpieli

15-letnia Irina Rybnikova, uprawiająca pankration, wywodzącą się ze starożytnej Grecji dyscyplinę łączącą boks i zapasy, została znaleziona przez rodziców martwa w wannie. Przyczyną śmierci było porażenie prądem spowodowane ładowaniem smartfona.

Irina Ribnikova
foto: zrzut ekranu

Nastolatka w październiku 2018 roku wygrała rosyjskie mistrzostwa w pankration. W tej dyscyplinie sportu istnieją tylko trzy reguły – nie wolno gryźć przeciwnika ani atakować jego oczu lub genitaliów.

Szczegóły zdarzenia nie są jeszcze znane. Wiadomo, że Irina Rybnikova została odnaleziona martwa w wannie przez rodziców. Podczas kąpieli ładowała smartfon, z którego najwyraźniej korzystała. Telefon został upuszczony do wody, co spowodowało porażenie prądem i śmierć.

Rosyjska mistrzyni pankration zmarła po porażeniu prądem podczas ładowania smartfona w wannie

Rosyjska federacja pankration w komunikacie o śmieci zawodniczki napisała, że czekała na nią wielka sportowa przyszłość.

"

Tragiczny wypadek odebrał życie naszej bohaterce, przyjaciółce, uczennicy. Była kandydatką do tytułu mistrzyni świata w pankration. Spoczywaj w pokoju. "

Nie podano, z jakiego telefonu korzystała Irina Rybnikova, ani czy ładowarka był aoryginalna – Apple ostrzegało, że korzystanie z podrobionych gadżetów może być „śmiertelnie niebezpieczne”. Teoretycznie prąd ładowania ma zbyt małe napięcie i natężenie, żeby zaszkodzić zdrowiu, w praktyce okazuje się, że najtańsze modele nie zawsze są należycie zabezpieczone.

O śmiertelnych przypadkach związanych z ładowaniem smartfona słyszy się coraz częściej – na początku grudnia 2018 mowa była między innymi o nastolatku, który został porażony podczas słuchania muzyki.

A Wy jak ładujecie smartfony?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile