Natura oddała hołd pracownikom ochrony zdrowia. Idealna tęcza w trakcie godziny poświęconej medykom
05.05.2020 11:31
Natura oddała hołd pracownikom ochrony zdrowia. Idealna tęcza w trakcie godziny poświęconej medykom Fot. Piotr Zagiell/East News

Nad Nowym Jorkiem rozciągnęła się idealna tęcza. Rzadkie zjawisko pogodowe pojawiło się na niebie w godzinie hołdu dla medyków.

Na świecie trwa pandemia koronawirusa. Zdiagnozowano już niemal 3,6 miliona przypadków zachorowań na COVID-19, a liczba ciągle rośnie. Liderami wśród zachorowań są Amerykanie. W Stanach Zjednoczonych testy laboratoryjne potwierdziły około 1,2 miliona przypadków zakażeń. Z ogromnej liczby chorych póki co jedynie 187 tysięcy pacjentów ozdrowiało. Amerykańska służba zdrowia stanęła przed ogromnym wyzwaniem ratowania rodaków.

Natura oddała hołd pracownikom ochrony zdrowia

Medycy robią, co tylko mogą, aby liczba ofiar koronawirusa się nie zwiększała. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczne nie tylko w USA narażają swoje życie i zdrowie, aby ratować innych. Żeby chociaż w symboliczny sposób podziękować im za bohaterskie czyny nowojorczycy postanowili codziennie oddawać im należyty hołd.

Przeczytaj także

Każdego dnia o 19:00 mieszkańcy Nowego Jorku wychodzą na swoje balkony lub otwierają okna i klaszczą. Owacje kierują do każdego pracownika ochrony zdrowia. Pewnego dnia, gdy nowojorczycy przystąpili do codziennego rytuału, zauważyli na niebie niezwykłe zjawisko pogodowe.

Posłuchaj podcastu

Od Empire State Building aż do Dolnego Manhattanu rozciągnęła się idealna tęcza. Fotograf Gary Hershorn zamieszkały w pobliskim Jersey zrobił zdjęcia niesamowitemu zjawisku, które opisał słowami:

W ciągu ostatnich kilku lat rejestrowałem wiele tęcz, które pojawiały się nad Nowym Jorkiem. Ale żeby któraś symbolicznie łączyła kultowe budynki: One World Trade Center i Empire State Building - to naprawdę niesamowity łut szczęścia.

Hershorn w rozmowie z Fox News dodał, że idealną tęczę można odebrać symbolicznie. To zjawisko pogodowe oznacza nadzieję, którą mieszkańcy Nowego Jorku powinni w sobie pielęgnować.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.