Pogoda
03.04.2017 11:21

Natychmiastowa karma dla kierowcy BMW

„Małolat w BMW łamiąc przepisy próbował wyprzedzić konwój wojskowy eskortowany przez żandarmerię wojskową” – przeczytamy w opisie filmu na YouTubie.

Natychmiastowa karma dla kierowcy BMW
foto: kadr z wideo

Kierowca prowadzący pojazd mechaniczny wyprodukowany przez niemiecką markę z Bawarii podjął się niebezpiecznego manewru wyprzedzania w niedozwolonym miejscu, na podwójnej ciągłej. Wjechał na pas przeznaczony do jazdy w przeciwnym kierunku, powodując przy tym ogromne niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wystarczy sobie wyobrazić ewentualne skutki kolizji czołowej, gdyby inny kierowca poruszał się tamtędy.

Lekkomyślny czyn osoby siedzącej za kierownicą BMW został zarejestrowany kamerą pokładową przez osobę jadącą z tyłu:

Niewątpliwie tym manewrem spowodowano zagrożenie w ruchu drogowym i właśnie na tej podstawie mogło dojść do zatrzymania mężczyzny rażąco łamiącego przepisy ruchu drogowego. Zgodnie z artykułem 3 ustawy o Żandarmerii Wojskowej, funkcjonariusze są uprawnieni do wykonywania zadań należących do jej zakresu w stosunku do:

"

osób nie będących żołnierzami, jeżeli współdziałają z osobami wyżej wymienionymi, w popełnieniu czynu zabronionego przez ustawę pod groźbą kary albo tez jeżeli dokonują czynów zagrażających dyscyplinie wojskowej albo czynów przeciwko zdrowiu lub życiu żołnierza albo mieniu wojskowemu. "

Kolejną osobą, która jadąc autem się doigrała, był inny kierowca BMW. Tym razem w rolach głównych wystąpiła seria 3 E46 po widocznym na pierwszy rzut oka tuningu. Mężczyzna prowadzący niemieckie auto usiłował wyprzedzić ciężarówkę tuż przed zwężeniem, co mu się udało. Połowicznie. Podczas wykonywania tego manewru urwał tylny zderzak, doprowadzając do niegroźnej kolizji, co też widać na filmie zarejestrowanym kamerą pokładową:

Poruszając się po publicznych drogach należy przestrzegać przepisów, mając na uwadze bezpieczeństwo własne, przewożonych pasażerów, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Tagi: Duperele