Nauczyciel jechał 110 kilometrów na godzinę z całkowicie zasłonięta szybą. Czy to kolejny przypadek Bird Box Challenge?

Sergiusz Kurczuk
07.02.2019 13:23
kadr z filmu Nie otwieraj oczu|undefined Fot. kadr z filmu Nie otwieraj oczu

W Szkocji doszło do zatrzymania nauczyciela, jadącego z dużą prędkością z prawie całkowicie zasłoniętą szybą. Czy to kolejny przykład Bird Box Challenge oparty na filmie Netfliksa "Nie otwieraj oczu"?

Nie słabną kontrowersje wokół głośnego filmu Netfliksa pod tytułem "Nie otwieraj oczu". Podobnie jest w przypadku internetowej zabawie zwanej Bird Box Challenge. Policja zatrzymała mężczyznę, który mknął ponad 100 kilometrów na godzinę samochodem z bardzo ograniczoną widocznością.

Bird Box Challenge - mężczyzna jechał ponad 110 kilometrów na godzinę z zasłoniętą szybą

Jak podaje serwis Mirror, szkocka policja zatrzymała nauczyciela sztuki Neila Jessopa. Jedna z policjantek była przekonana, że kierowca bierze udział w Bird Box Challenge. W filmie Netfliksa główni bohaterowie muszą przetrwać w świecie, w którym trzeba poruszać się po omacku. Widzowie hitu Netfliksa wpadli na pomysł, żeby wykonywać rozmaite czynności z zupełnie zawiązanymi oczami. Przednia szyba samochodu Jessopa była prawie całkowicie pokryta warstwą lodu i śniegu. Nic dziwnego, że policjantce automatycznie przyszedł do głowy Bird Box Challenge.

Mirror Fot. foto: Mirror

W połowie stycznia 2019 roku informowaliśmy o jednej z fanek "Nie otwieraj oczu", która postanowiła wziąć udział w wyzwaniu, kierując samochodem z przepaską na oczach. Zabawa zakończyła się stłuczką. Okazuje się jednak, że w przypadku Jessopa sytuacja wyglądała trochę inaczej.

Bird Box Challenge czy awaria samochodu?

Mirror Fot. foto: Mirror

Mężczyzna, który jest ojcem dwójki dzieci, jechał jak co dzień do pracy oddalonej około 65 kilometrów od jego domu. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy na jednym z mostów przy Queensferry Crossing. Policja zarejestrowała prędkość 70 mil na godzinę, czyli około 112 kilometrów na godzinę. Podczas zatrzymania kierowca nieomal uderzył w jeden z radiowozów. Nauczyciel z Corstorphine siedział w śpiworze i tłumaczył się niedziałającym ogrzewaniem samochodowym. Sąd skazał go na pozbawianie prawa jazdy, za kierowanie na często uczęszczanej trasie pojazdem pozbawionym widoczności, co mogło spowodować tragedię na drodze. Jessop nie przyznał się do winy. Na swoją obronę ma fakt, że ogrzewanie popsuło się znienacka około dwie mile przed mostem. W dość szybkim czasie usterka spowodowała, że szyba natychmiast pokryła się lodem i śniegiem.

Tuz po pojawieniu się Bird Box Challenge Netflix oficjalnie zaapelował do swoich użytkowników, by nie brali udziału w zabawie, która może skończyć się tragicznie.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.