Nauczyciele biją na alarm. Dzieci naśladują brutalne sceny z "Squid Game"

19.10.2021 16:44
Nauczyciele biją na alarm. Dzieci naśladują brutalne sceny z "Squid Game" Fot. . materiały prasowe/Netflix

Dzieci naśladują w szkołach zachowanie bohaterów brutalnego serialu "Squid Game". Nauczyciele biją na alarm.

"Squid Game" to dziewięcioodcinkowy koreański thriller, w którym żyjący w ubóstwie zawodnicy biorą udział w dziecięcych zabawach ze śmiertelnymi konsekwencjami. Do wygrania jest nagroda w wysokości 45,6 miliarda wonów, czyli około 39 mln dolarów. Od momentu premiery produkcja zajęła 1. miejsce wśród najpopularniejszych seriali Netflix w wielu krajach. Serial ma szanse stać się jednym z najchętniej oglądanych seriali w historii platformy.

Dzieci w szkołach grają w "Squid Game"

Produkcja przedstawia wiele drastycznych scen, w których uczestniczy gry rywalizują ze sobą na śmierć i życie, a przegrani są brutalnie zabijani.

Polecamy

Choć serial przeznaczony jest dla widzów powyżej 16. roku życia niestety ogląda go wiele dzieci. Nauczyciele z Hiszpanii, którzy zauważyli dziwne zachowania swoich podopiecznych, są w szoku i komentują przerażająca nową modę w sieci.

Zauważyliśmy, że 8- i 9-latkowie bawią się w gry podobne do tych pokazywanych w filmie. Ze śpiewem naśladują strzały do przegrywających i sami padają na ziemię, udając martwych. Jestem w szoku. Jak mamy przekazywać wartości, jeżeli na co dzień w domu małe dzieci oglądają brutalne scen przemocy? Choć serial nie jest rekomendowany dla osób poniżej 16 lat, wygląda na to, że wiele dzieci ogląda go ze swoimi rodzicami.

- napisała na Twitterze jedna z nauczycielek.
 
Nie inaczej jest w innych krajach, na przekład w Belgii czy Wielkiej Brytanii. Pedagodzy wyrażają swoje zaniepokojenie, że produkcja spowoduje u dzieci znieczulicę i skłoni je do brutalnych zachowań wobec rówieśników.

"Squid Game" w ekspresowym tempie zdobyło miliony fanów na całym świecie, stając się najlepiej oglądaną produkcją na Netflix w 90 różnych krajach

Zobacz również: Polski raper z własnym zestawem w McDonald's. W sieci zawrzało: "Co Ty, czytać nie umiesz?"
Źródło: Polsat News, PAP

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.