Pogoda
02.04.2019 17:24

Nauka Mortal Kombat. Czy cios Scorpiona można odtworzyć w życiu?

Mortal Kombat od lat fascynuje graczy taplących się w widowiskowo brutalnych ciosach – czy jednak udałoby się je zadać także w rzeczywistości i czy miałyby takie same skutki? Odpowiedź na pytanie o sztandarowy ruch Scorpiona uzyskano w eksperymencie przeprowadzonym metodą naukową.

Scorpion
foto: zrzut ekranu

Mortal Kombat 11 zbliża się wielkimi krokami – i wygląda na to, że jest na co czekać. Przyjrzeliśmy się grze podczas zamkniętej bety i jesteśmy zachwyceni i przerażeni jednocześnie – to jedna z najbardziej zjawiskowych odsłon serii.

Seria „Nauka Mortal Kombat” zajmuje się odpowiadaniem na bardzo ważne pytania dotyczące realizmy gry – sprawdzono między innymi, czy Sub-Zero rzeczywiście mógłby rozwalić na kawałki zamrożoną głowę przeciwników.

W nowej odsłonie cyklu zajęto się najbardziej rozpoznawalnym ciosem w Mortal Kombat, a może i we wszystkich bijatykach – przyciągnięciem do siebie przeciwnika przez Scorpiona.

Czy taki ruch zadziała w rzeczywistości?

Mortal Kombat 11
Mortal Kombat 11
Przeczytaj także Mortal Kombat 11 – krwawe dzieło sztuki [PIERWSZE WRAŻENIA]

Czy cios Scorpiona z Mortal Kombat jest możliwy w rzeczywistości?

Nauka Mortal Kombat stara się odtworzyć warunki panujące przy wykonywaniu danego ruchu – z wyliczeń wyszło, że przeciwnik Scorpiona przeciągany jest zazwyczaj na odległość 4 metrów z prędkością 8,3 metra na sekundę.

Stworzono więc odpowiednie stanowisko z manekinem obciążonym do wagi przeciętnego mężczyzny i przystąpiono do wcielania się w Scorpiona. Czy udało się, można zobaczyć na poniższym filmiku.

Zobacz także: >> Czy można rozwalić w zamrożoną głowę jak robi to Sub-Zero? <<

Z eksperymentu można wyciągnąć trzy wnioski – albo Scorpion dysponuje ponadprzeciętną siłą, albo jego przeciwnicy są dramatycznie wychudzeni, albo… nie da się przyciągnąć do siebie dorosłej osoby podczas walki.

Który wniosek popieracie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry