Naukowcy nauczyli jeździć szczury malutkimi samochodzikami. Okazało się, że je to odpręża

05.11.2019 12:30
szczur|undefined Fot. źródło: MAteriały Prasowe

Grupa naukowców nauczyła szczury prowadzić, aby sprawdzić, jak umiejętność nauki wpływa na ludzki umysł i poziom stresu.

Badacze dowiedzieli się nie tylko tego, że szczury są w stanie nauczyć się prowadzić samochody. Okazało się, że gryzonie wychowane w środowisku stymulującym ich mózgi uczą się sprawniej i szybciej niż zwierzęta, które przebywały w standardowych warunkach mieszkalnych.

Odprężone szczury za kierownicą

Według Profesor Kelly Lambert, która nadzorowała badania, wyniki testów mają duże znaczenie, abyśmy zrozumieli, w jaki sposób działa również ludzki umysł.

Lambert twierdzi, że jest to potwierdzenie, że:

Dobrze ugruntowany mózg, zaangażowany w autentyczne interakcje ze światem rzeczywistym i społecznym jest sprawniejszy od mózgu wpatrzonego non stop w Facebooka.

Przeczytaj także

Naukowcy korzystali z malutkich samochodzików, które były zbudowane z plastykowych dzbanków na kółkach, które znajdowały się na podłożu wykonanym z aluminium. W pojazdach znajdowały się trzy miedziane pręty, szczur po dotknięciu dowolnego pręta tworzył obwód elektryczny, który poruszał samochodzik. Zwierzęta były przekupowane do prowadzenia słodkimi przekąskami, które rozstawiano na drodze. Trasa z czasem jednak była coraz trudniejsza pod względem długości, jak i skomplikowania zakrętów.

muszka

Nauczyły się nawigować samochodem w wyjątkowy sposób. I z każdą próbą były w stanie wykorzystywać układy sterowniczy, których nigdy wcześniej nie próbowały.

Co ciekawe, naukowcy zbierali odchody kierowców i po zbadaniu ich doszli do wniosku, że prowadzenie odpręża zwierzęta. Tak przynajmniej wynikało z ilości hormonów widocznych w odchodach.

Poniżej możecie zobaczyć nagranie, jakie przygotowano w trakcie testów

Czy tego typu testy oznaczają, że w przyszłości zobaczymy myszy na motorach?

Zobacz także:  Neurochirurg zoperował mózg nieuśpionej kobiety. Całość pokazał na streamie [WIDEO]

Kacper Peresada Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.