Naukowcy nauczyli jeździć szczury malutkimi samochodzikami. Okazało się, że je to odpręża

Grupa naukowców nauczyła szczury prowadzić, aby sprawdzić, jak umiejętność nauki wpływa na ludzki umysł i poziom stresu.
Badacze dowiedzieli się nie tylko tego, że szczury są w stanie nauczyć się prowadzić samochody. Okazało się, że gryzonie wychowane w środowisku stymulującym ich mózgi uczą się sprawniej i szybciej niż zwierzęta, które przebywały w standardowych warunkach mieszkalnych.
Odprężone szczury za kierownicą
Według Profesor Kelly Lambert, która nadzorowała badania, wyniki testów mają duże znaczenie, abyśmy zrozumieli, w jaki sposób działa również ludzki umysł.
Lambert twierdzi, że jest to potwierdzenie, że:
Dobrze ugruntowany mózg, zaangażowany w autentyczne interakcje ze światem rzeczywistym i społecznym jest sprawniejszy od mózgu wpatrzonego non stop w Facebooka.
Naukowcy korzystali z malutkich samochodzików, które były zbudowane z plastykowych dzbanków na kółkach, które znajdowały się na podłożu wykonanym z aluminium. W pojazdach znajdowały się trzy miedziane pręty, szczur po dotknięciu dowolnego pręta tworzył obwód elektryczny, który poruszał samochodzik. Zwierzęta były przekupowane do prowadzenia słodkimi przekąskami, które rozstawiano na drodze. Trasa z czasem jednak była coraz trudniejsza pod względem długości, jak i skomplikowania zakrętów.
Nauczyły się nawigować samochodem w wyjątkowy sposób. I z każdą próbą były w stanie wykorzystywać układy sterowniczy, których nigdy wcześniej nie próbowały.
Co ciekawe, naukowcy zbierali odchody kierowców i po zbadaniu ich doszli do wniosku, że prowadzenie odpręża zwierzęta. Tak przynajmniej wynikało z ilości hormonów widocznych w odchodach.
Poniżej możecie zobaczyć nagranie, jakie przygotowano w trakcie testów
Czy tego typu testy oznaczają, że w przyszłości zobaczymy myszy na motorach?
Zobacz także: Neurochirurg zoperował mózg nieuśpionej kobiety. Całość pokazał na streamie [WIDEO]
Oceń artykuł