Naukowcy odkryli, że delfiny... zakładają boysbandy i kuszą samice swoimi występami

23.06.2020 11:49
Naukowcy odkryli, że delfiny... zakładają boysbandy i kuszą samice swoimi występami Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Naukowcy ustalili, że wspólne "śpiewanie" i "tańczenie" delfinów ma na celu zwrócenie uwagi samic. Boysbandy ssaków potrafią przetrwać długie lata.

Jak podaje The Guardian, do niedawna uważano, że człowiek jest jedynym stworzeniem, które potrafi synchronizować swoje ruchy z wydawanymi dźwiękami, czyli śpiewać i tańczyć jednocześnie. Wiele zwierząt przejawia umiejętność obu tych czynności, jednak wykonuje je oddzielnie. Naukowcy z Uniwersytetu Bristolskiego oraz Uniwersytetu Australii Zachodniej udowodnili, że jednak nie jesteśmy odosobnieni.

Delfiny zakładają boysbandy i kuszą samice

Okazało się, że delfiny również synchronizują swoje "artystyczne" umiejętności. Badacze zebrali dane analizując grupę osobników w Zatoce Rekina w zachodniej Australii. Naukowcom udało się zaobserwować aż 172 przypadki jednoczesnego poruszania się i wydawania dźwięków przez ssaki.

Przeczytaj także

Co więcej, samce delfinów łączą się w grupy, w których wspólnie prezentują swój taniec i śpiew przed przedstawicielkami płci przeciwnej. Przyciągają w ten sposób ich uwagę, co można porównać do działalności niejednego boysbandu, którego docelową grupą odbiorców od zawsze były przecież zakochane w muzykach fanki.

Jak czytamy w artykule opublikowanym w "Proceedings of the Royal Society B", delfiny mają znaczną przewagę nad ludzkimi zespołami muzycznymi. Ssaki łączą się w grupy na długie dekady, za to znane nam boysbandy bardzo często nie potrafią przetrwać próby czasu i natężenia rozdmuchiwanego przez wielbicielki ego ich członków. Jak mówi raport:

Sojusze zawierane przez delfiny mogą trwać przez dziesięciolecia i mają kluczowe znaczenie dla sukcesu reprodukcyjnego każdego samca.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.