Pogoda
23.06.2020 11:49

Naukowcy odkryli, że delfiny... zakładają boysbandy i kuszą samice swoimi występami

Naukowcy ustalili, że wspólne "śpiewanie" i "tańczenie" delfinów ma na celu zwrócenie uwagi samic. Boysbandy ssaków potrafią przetrwać długie lata.

Delfiny
foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Jak podaje The Guardian, do niedawna uważano, że człowiek jest jedynym stworzeniem, które potrafi synchronizować swoje ruchy z wydawanymi dźwiękami, czyli śpiewać i tańczyć jednocześnie. Wiele zwierząt przejawia umiejętność obu tych czynności, jednak wykonuje je oddzielnie. Naukowcy z Uniwersytetu Bristolskiego oraz Uniwersytetu Australii Zachodniej udowodnili, że jednak nie jesteśmy odosobnieni.

Delfiny zakładają boysbandy i kuszą samice

Okazało się, że delfiny również synchronizują swoje "artystyczne" umiejętności. Badacze zebrali dane analizując grupę osobników w Zatoce Rekina w zachodniej Australii. Naukowcom udało się zaobserwować aż 172 przypadki jednoczesnego poruszania się i wydawania dźwięków przez ssaki.

Uczennica
Uczennica
Przeczytaj także 4x9 to nie to samo co 9x4. Nauczycielka obniżyła ocenę uczennicy niesłusznie?

Co więcej, samce delfinów łączą się w grupy, w których wspólnie prezentują swój taniec i śpiew przed przedstawicielkami płci przeciwnej. Przyciągają w ten sposób ich uwagę, co można porównać do działalności niejednego boysbandu, którego docelową grupą odbiorców od zawsze były przecież zakochane w muzykach fanki.

Jak czytamy w artykule opublikowanym w "Proceedings of the Royal Society B", delfiny mają znaczną przewagę nad ludzkimi zespołami muzycznymi. Ssaki łączą się w grupy na długie dekady, za to znane nam boysbandy bardzo często nie potrafią przetrwać próby czasu i natężenia rozdmuchiwanego przez wielbicielki ego ich członków. Jak mówi raport:

"

Sojusze zawierane przez delfiny mogą trwać przez dziesięciolecia i mają kluczowe znaczenie dla sukcesu reprodukcyjnego każdego samca. "

Koncerty
Koncerty
Przeczytaj także Bramki dezynfekujące na koncertach? Tak mogą wyglądać wydarzenia muzyczne w przyszłości