Polscy naukowcy zaprezentowali prototyp tramwaju przyszłości

Aleksandra Kopka
27.04.2017 12:20
Polscy naukowcy zaprezentowali prototyp tramwaju przyszłości Fot. materiały prasowe Sci Tech Poland

Podczas odbywających się w Hannoverze, Targach Innowacyjności Hannover Messe, naukowcy z Politechniki Warszawskiej zaprezentowali, licznie zgromadzonej publiczności, prototyp tramwaju przyszłości.

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej, w strefie SciTech Poland, zaprezentowali prototyp tramwaju przyszłości. Jest to pojazd elektryczny (napędzany na CNG lub wodór) mogący pomieścić maksymalnie 4 osoby dorosłe.

Personal Rapid Transit - bo tak oficjalnie nazywa się wynalazek naukowców, ma poruszać się po innowacyjnym systemie wirtualnych szyn lub torach zawieszonych 5 metrów nad ziemią. Jak tłumaczą naukowcy, lepszym rozwiązaniem była by koncepcja zastosowania wirtualnych szyn.

PRT poruszałby się po zeskanowanym i wgranym w system planie miasta, co ograniczyłoby koszta i nie wymagało puszczania kabli sterujących pod powierzchnią. Jak zapowiadają naukowcy obsługa Personal Rapid Transit podobna byłaby do tej która znamy w taksówkach.

Zamawianie PRT odbywałoby się poprzez naciśnięciem guzika na przystanku, następnie określany byłby punkt docelowy i opłata za przejazd. Ten system umożliwia rozłożenie kosztów podróży na innych współpasażerów.

Targi Innowacyjności Hannover Messe w Hannoverze, potrwają jeszcze do 28 kwietnia 2017 roku. Jeśli interesuje was zastosowanie niebanalnych pomysłów mogących ułatwić nam życie, to te targi są punktem obowiązkowym.

Personal Rapid Transit nie jest jedynym projektem polskich naukowców który może osiągnąć światowy sukces. Warto śledzić poczynania penetratora Kreta który poleci na Marsa.

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.