Nawiedzony dom w Izbicy. Czy krew lejąca się ze ścian jest legendą?

Olga Konarzycka
23.08.2018 15:57
Nawiedzony dom w Izbicy. Czy krew lejąca się ze ścian jest legendą? Fot. kadr z wideo MMLublin - „Lublin: Nawiedzony dom straszy ludzi”

Tajemnicze odgłosy, dziecięcy płacz i zjawy pojawiające się w oknach. Jakie tajemnice skrywa opuszczony dom w Izbicy? Czy legendy związane z posiadłością są prawdziwe?

Polscy miłośnicy zjawisk nadprzyrodzonych nie muszą wyjeżdżać za granicę, żeby znaleźć ślady aktywności paranormalnej. W naszym kraju istnieje naprawdę wiele miejsc, które przerażą niejednego śmiałka. Zło może się skrywać w rozmaitych częściach Polski - m.in w Owińskach nieopodal Poznania, Krakowie czy we wsi Bromierzykna Mazowszu. Z reguły najbardziej jednak przerażają nawiedzone domy. Kto z nas nie przeraziłby się, jeżeli jego mieszkanie zaczęłoby przypominać „Obecność” czy „Amytiville”. Pisaliśmy już wcześniej o tajemniczym domu na Podlasiu. Teraz pora na kolejną przerażającą posiadłość. Co kryje się w nawiedzonym domu w Izbicy?

Historia nawiedzonego domu w Izbicy

Opuszczony budynek znajdujący się w Izbicy w województwie lubelskim został zbudowany w latach 80. XX wieku. Wielu uważa, że za niewytłumaczalne zjawiska, które mają miejsce na terenie posesji mają związek ze smutną przeszłością miasta. Izbica niegdyś była zamieszkiwana głównie przez Żydów. Jednak w czasie drugiej wojny światowej utworzono w niej tzw. getto tranzytowe. Miejsca te były ośrodkami koncentracyjnymi dla osób deportowanych zarówno z Niemiec, jak i państw okupowanych. Najczęściej były one ulokowane nieopodal szlaków komunikacyjnych, aby ułatwić transport Żydów. Wskutek działań nazistów po wojnie miasteczko zostało niemalże wyludnione.

Legendy mówią, że na działce, na której zbudowano dom hitlerowcy rozstrzelali kilkadziesiąt małych dzieci.

Nawiedzony dom w Izbicy - co w nim straszy?

Dom w Izbicy ma prostą konstrukcję i dosyć surowy wygląd - białe ściany i zielony dach. Otaczający go ogród wciąż pozostaje niezagospodarowany. Jeszcze do niedawna w jego oknach postawione były obrazy, przedstawiające podobizny świętych, które często zmieniały swoje położenie. W środku dochodzi do innych  przerażających i niewytłumaczalnych zdarzeń. Podobno na posesji często słychać różne dziwne dźwięki, takie jak płacz dziecka czy też odgłosy przypominający donośne pukanie w szybę. Przedmioty znajdujące się w domu ponoć samoistnie się poruszają i często mają tam miejsce wahania temperatur. Mało tego, mówi się, że ze ścian posiadłości czasem spływa krew.

Oczywiście wśród okolicznych mieszkańców pojawiło się mnóstwo teorii na temat rzekomo nawiedzonego domu. Niektórzy w jego oknach dostrzegali tajemniczą postać, przypominającą zjawę, inni nocą widywali tam zapalone światło. Ponadto dało się również słyszeć pogłoski , że każdy potencjalny kupiec posesji zginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Co stało się w nawiedzonym domu w Izbicy?

Oprócz historii o żydowskim cmentarzu zlokalizowany na terenie działki w Izbicy istnieje również inne legendy. Mówi się, że podczas budowy domu w jego fundamentach zostało zamurowane dziecko. Dlatego też w budynku często słychać donośny płacz i dziecięce krzyki oraz odgłosy przypominające bieganie. Ta teoria ma również tłumaczyć krwawiące ściany.

dom 11 Fot. foto: kadr z wideo MMLublin - Lublin: Nawiedzony dom straszy ludzi

Inna historia mówi, że na terenie posesji doszło do okrutnego morderstwa. Mieszkająca w nim kobieta miała pozbawić życia swoje dzieci, a następnie popełnić samobójstwo. Ponoć, gdy jej mąż ujrzał ten przerażający widok, nie wytrzymał i powiesił się. Opowieść o morderstwie ma również inną wersję, w której to za okrutne zabójstwo odpowiedzialny jest właśnie ojciec.

Kim jest właściciel domu w Izbicy

Rozmaite historie związane z domem poruszają również temat jego właściciela. Mężczyzna obecnie przebywa na terenie Niemiec i rzadko zagląda na posesję. Dlaczego wyjechał? I tu zaczynają się domniemania. Jedna z teorii mówi, że był on świadkiem zjawisk nadprzyrodzonych, do jakich dochodziło w domu. Ponoć tak bardzo chciał się dowiedzieć, co jest ich źródłem, że zaczął rozkopywać własną piwnicę. Są jednak osoby, które uważają, że w rzeczywistości był właściciel kopał bunkier.

Ile w tym prawdy, nie wiadomo. Mężczyzna postanowił się jednak wyprowadzić, a domostwo pozostawić bez opieki.

Prawdziwa historia domu w Izbicy

Chociaż posesja stała się swego rodzaju atrakcją turystyczną Izbicy, wiele wskazuje na to, że doniesienia o zjawiskach nadprzyrodzonych są nieprawdziwe. Okoliczni mieszkańcy w rozmowie z Kurierem Lubelskim przyznają, że większość historii związanych z domu to wynik szerzących się plotek. Ponoć dom często stanowi idealną lokalizację na alkoholowych libacji organizowanych przez miejscowych kloszardów.

Wielu twierdzi również, że za przerażającą historię domostwa odpowiedzialny jest sam właściciel. Mężczyźnie miał ponoć wymyślić przerażające legendy, aby odstraszyć potencjalnych włamywaczy.

A wy co sądzicie o tajemnicach nawiedzonego domu w Izbicy? Czy cała sprawa może być prawdą czy raczej efektem bujnej wyobraźni i niezwykłej przebiegłości właściciela? Dajcie znać w komentarzach i koniecznie zajrzyjcie do Archiwum Tajemnic po więcej niewyjaśnionych zagadek.

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.