Nawiedzony dom w Myszkowie. Czego się boją okoliczni mieszkańcy? [WIDEO]

23.09.2019 21:32
Nawiedzony dom w Myszkowie. Czego się boją okoliczni mieszkańcy? [WIDEO] Fot. Kadr z wideo/Mystery Hunters

Nawiedzony dom w Myszkowie cieszy się złą sławą, a mieszkańcy omijają to miejsce po zmroku szerokim łukiem. Sprawdźcie, co straszy w najbardziej nawiedzonym budynku w woj. śląskim.

Jeżeli myśleliście, że nawiedzone domy istnieją tylko w amerykańskich horrorach, to jesteście w dużym błędzie. Zjawiska paranormalne zdarzają się także w Polsce.

Jak się okazuje tajemnicze odgłosy, dziwne cienie i zjawy pojawiające się w oknach nie są zjawiskiem tak rzadkim, jakby się mogło wydawać.

Mroczna historia nawiedzonego domu w Myszkowie

Duży ceglany dom znajduje się w Myszkowie w woj. śląskim, tuż przy szosie prowadzącej do Zawiercia przy ulicy Ignacego Krasickiego. Został zbudowany niemal 40 lat temu.

Obecnie jest mocno zrujnowany i zarośnięty. W środku znajdują się resztki zdewastowanego wyposażenia i mebli. Wybite okna, odpadający tynk, zarośnięty ogródek — to wszystko świadczy o tym, że dom od lat stoi pusty.

Jak twierdzą miejskie legendy, przed laty miał się tu rozegrać dramat rodzinny a duchy i zjawy pojawiają się w nim po dziś dzień.

Nawiedzony dom w Myszkowie Fot. foto: Fotolia

Przed laty dom zamieszkiwało dwóch samotnych braci: Zygmunt i Jerzy S. Obaj pasjonowali się ufologią i fantastyką. Obaj marzyli, by nawiązać kontakt z kosmitami.

Jak twierdzą okoliczni mieszkańcy, bracia prowadzili eksperymenty z użyciem wklęsłych zwierciadeł i usiłowali nawiązać kontakt z pozaziemskimi cywilizacjami. Przez swoją obsesję obaj trafili do szpitala psychiatrycznego.

Przeczytaj także

Jakiś czas później Zygmunt S. uciekł z placówki i wrócił do domu, by popełnić samobójstwo. Mężczyzna powiesił się w jednym z pokoi.

Drugi z braci pozostaje podobno w szpitalu do dziś, a jego stan zdrowia nie rokuje powrotu do pełni władz umysłowych. Dom od wielu lat stoi więc pusty i co dziwne, omijają go również ludzie z marginesu i zbieracze złomu.

Nawiedzony dom w Myszkowie Fot. foto: Shutterstock

Inna, trochę mniej znana wersja tej historii mówi o zupełnie innym przebiegu wypadków. Według niej obaj bracia zmarli jednocześnie w niewyjaśnionych okolicznościach w czasie przeprowadzania jednego z eksperymentów.

Co straszy w nawiedzonym domu w Myszkowie?

Ponura ceglana budowla od lat uznawana jest za jeden z najbardziej nawiedzonych domów w Polsce. O domu stało się głośno, kiedy w oknach wystawiono brzozowe krzyże.

Jak twierdzą okoliczni mieszkańcy, w bezksiężycowe noce w domu widziana jest tam zjawa polerująca okna. Doniesienia te potwierdza stan szyb w budynku, które od strony ogrodu są brudne i powybijane a od frontu czyste.

Nawiedzony dom w Myszkowie Fot. foto: Shutterstock

 
Wiele osób, które znalazły się w pobliżu domu, twierdzi również, że w jednym z okien widać cień postaci powieszonej na grubym sznurze. Wokół domu panuje straszna i ponura atmosfera, a nocami dochodzą z niego dziwne odgłosy.

Podobno czasem widać w nim dziwne światło, które wygląda jak płomienie świec.

Miejskie legendy, mówią także o zaginionym bez wieści bezdomnym, który przekupiony sporą ilością alkoholu miał spędzić noc w nawiedzonym miejscu, a także nielegalnym cmentarzu dla zwierząt, których szczątki wydobyte z grobów porozrzucane są z tyłu budynku.

Nawiedzony dom w Myszkowie: co znaleźli badacze zjawisk paranormalnych

Ostatnio o domu zrobiło się ponownie głośno za sprawą ekipy youtuberów z kanału Mystery Hunters. Polscy badacze zjawisk niewyjaśnionych postanowili sprawdzić, czy w owianym złą sławą budynku naprawdę straszy.

Wyposażeni w m.in. specjalistyczne kamery full spectrum, kamery z filtrem, detektory pola elektromagnetycznego, czujniki ruchu i temperatury, starali się wykonać jak najbardziej rzetelne pomiary.

Wideo z całej akcji prezentujemy poniżej. Jesteście gotowi je zobaczyć?

Czy w tych opowieściach jest ziarno prawdy? Tego nie wiemy, jednak przeklęty dom do tej pory nie znalazł nabywcy i z roku na rok popada w coraz większą ruinę.

Zobacz również: Przerażający las Kudra w okolicach Białegostoku. Czego boją się miejscowi i turyści?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.