Nawiedzony dom w Myszkowie. Czego się boją okoliczni mieszkańcy? [WIDEO]

23.09.2019 21:32
Nawiedzony dom w Myszkowie. Czego się boją okoliczni mieszkańcy? [WIDEO] Fot. Kadr z wideo/Mystery Hunters

Nawiedzony dom w Myszkowie cieszy się złą sławą, a mieszkańcy omijają to miejsce po zmroku szerokim łukiem. Sprawdźcie, co straszy w najbardziej nawiedzonym budynku w woj. śląskim.

Jeżeli myśleliście, że nawiedzone domy istnieją tylko w amerykańskich horrorach, to jesteście w dużym błędzie. Zjawiska paranormalne zdarzają się także w Polsce.

Jak się okazuje tajemnicze odgłosy, dziwne cienie i zjawy pojawiające się w oknach nie są zjawiskiem tak rzadkim, jakby się mogło wydawać.

Mroczna historia nawiedzonego domu w Myszkowie

Duży ceglany dom znajduje się w Myszkowie w woj. śląskim, tuż przy szosie prowadzącej do Zawiercia przy ulicy Ignacego Krasickiego. Został zbudowany niemal 40 lat temu.

Obecnie jest mocno zrujnowany i zarośnięty. W środku znajdują się resztki zdewastowanego wyposażenia i mebli. Wybite okna, odpadający tynk, zarośnięty ogródek — to wszystko świadczy o tym, że dom od lat stoi pusty.

Jak twierdzą miejskie legendy, przed laty miał się tu rozegrać dramat rodzinny a duchy i zjawy pojawiają się w nim po dziś dzień.

Nawiedzony dom w Myszkowie Fot. foto: Fotolia

Przed laty dom zamieszkiwało dwóch samotnych braci: Zygmunt i Jerzy S. Obaj pasjonowali się ufologią i fantastyką. Obaj marzyli, by nawiązać kontakt z kosmitami.

Jak twierdzą okoliczni mieszkańcy, bracia prowadzili eksperymenty z użyciem wklęsłych zwierciadeł i usiłowali nawiązać kontakt z pozaziemskimi cywilizacjami. Przez swoją obsesję obaj trafili do szpitala psychiatrycznego.

Przeczytaj także

Jakiś czas później Zygmunt S. uciekł z placówki i wrócił do domu, by popełnić samobójstwo. Mężczyzna powiesił się w jednym z pokoi.

Drugi z braci pozostaje podobno w szpitalu do dziś, a jego stan zdrowia nie rokuje powrotu do pełni władz umysłowych. Dom od wielu lat stoi więc pusty i co dziwne, omijają go również ludzie z marginesu i zbieracze złomu.

Nawiedzony dom w Myszkowie Fot. foto: Shutterstock

Inna, trochę mniej znana wersja tej historii mówi o zupełnie innym przebiegu wypadków. Według niej obaj bracia zmarli jednocześnie w niewyjaśnionych okolicznościach w czasie przeprowadzania jednego z eksperymentów.

Co straszy w nawiedzonym domu w Myszkowie?

Ponura ceglana budowla od lat uznawana jest za jeden z najbardziej nawiedzonych domów w Polsce. O domu stało się głośno, kiedy w oknach wystawiono brzozowe krzyże.

Jak twierdzą okoliczni mieszkańcy, w bezksiężycowe noce w domu widziana jest tam zjawa polerująca okna. Doniesienia te potwierdza stan szyb w budynku, które od strony ogrodu są brudne i powybijane a od frontu czyste.

Nawiedzony dom w Myszkowie Fot. foto: Shutterstock

 
Wiele osób, które znalazły się w pobliżu domu, twierdzi również, że w jednym z okien widać cień postaci powieszonej na grubym sznurze. Wokół domu panuje straszna i ponura atmosfera, a nocami dochodzą z niego dziwne odgłosy.

Podobno czasem widać w nim dziwne światło, które wygląda jak płomienie świec.

Miejskie legendy, mówią także o zaginionym bez wieści bezdomnym, który przekupiony sporą ilością alkoholu miał spędzić noc w nawiedzonym miejscu, a także nielegalnym cmentarzu dla zwierząt, których szczątki wydobyte z grobów porozrzucane są z tyłu budynku.

Nawiedzony dom w Myszkowie: co znaleźli badacze zjawisk paranormalnych

Ostatnio o domu zrobiło się ponownie głośno za sprawą ekipy youtuberów z kanału Mystery Hunters. Polscy badacze zjawisk niewyjaśnionych postanowili sprawdzić, czy w owianym złą sławą budynku naprawdę straszy.

Wyposażeni w m.in. specjalistyczne kamery full spectrum, kamery z filtrem, detektory pola elektromagnetycznego, czujniki ruchu i temperatury, starali się wykonać jak najbardziej rzetelne pomiary.

Wideo z całej akcji prezentujemy poniżej. Jesteście gotowi je zobaczyć?

Czy w tych opowieściach jest ziarno prawdy? Tego nie wiemy, jednak przeklęty dom do tej pory nie znalazł nabywcy i z roku na rok popada w coraz większą ruinę.

Zobacz również: Przerażający las Kudra w okolicach Białegostoku. Czego boją się miejscowi i turyści?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.