Nazwali sobie firmę Steve Jobs i chcą sprzedawać smartfony z Androidem

Michał Tomaszkiewicz
29.12.2017 13:32
Nazwali sobie firmę Steve Jobs i chcą sprzedawać smartfony z Androidem Fot. kadr z wideo

W tym trollingu mogą siedzieć grube miliony – włoscy bracia zarejestrowali w 2012 roku nazwę przedsiębiorstwa „Steve Jobs”. Apple ich pozwało, ale wygrali batalię sądową i teraz są gotowi na wprowadzenie „Steve Jobs Phone” - smartfona z Androidem na pokładzie.

Vincenzo i Giacomo Barbato szukali chwytliwej nazwy dla swojej firmy odzieżowej, gdy odkryli, że Apple nie zarejestrowało jako znaku towarowego personaliów swojego założyciela i wieloletniego szefa, Steve’a Jobsa.

Właśnie na tę nazwę padł ich wybór. Jakby tego było mało, w logo wpletli charakterystyczne nagryzienie oraz liść, znany ze znaku Apple. To właśnie te elementy znalazły się na celowniki prawników korporacji z Cupertino.

Po wieloletniej batalii sąd stanął po stronie Włochów, zbywając argumenty Apple stwierdzeniem, że „j” to litera, a nie owoc, wcięcie nie może być więc ugryzieniem i nie jest tym samym kopią logo producenta iPhone’ów.

Orzeczenie zostało wydane w 2014 roku, dopiero teraz jednak biznesmeni mają pewność, że marka oraz logo należą do nich i nikt nie może z tym nic zrobić.

Steve Jobs oferuje obecnie koszulki, spodnie, torby oraz akcesoria modowe. Już w 2018 roku asortyment ma być jednak znacznie poszerzony – do sprzedaży ma trafić elektronika.

Jeśli plany producenta się spełnią, pod koniec 2018 rynku do sprzedaży mogą trafić smartfony Steve Jobs działające pod kontrolą Androida.

Biznesmeni wspominają także, że chcieliby wypuścić własną linię telewizorów (takich urządzeń Apple nie oferowało), inteligentnych zegarków oraz innych zaawansowanych technologicznie sprzętów – na przykład laptopów.

Plany mogą być pokrzyżowane przez Apple, które co prawda nie wygrało w sądzie, ale może złożyć przedsiębiorstwu propozycję nie do odrzucenia, deklarując odkupienie marki za gigantyczne pieniądze.

Warto przypomnieć, że w Polsce Steve Jobs stał się twarzą herbaty.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.