Nękany 9-letni chłopiec z Australii chciał popełnić samobójstwo. Znalazł wsparcie na całym świecie

25.02.2020 11:46
Nękany 9-letni chłopiec z Australii chciał popełnić samobójstwo. Znalazł wsparcie na całym świecie Fot. Australian Broadcasting Corporation/Associated Press/East News

Quaden Bayles kilka dni temu stał się bohaterem viralowego wideo, w którym dramatycznie prosi o to, by ktoś go "dźgnął w serce". Chłopiec był nękany przez inne dzieci ze szkoły, ponieważ cierpi na karłowatość.

W połowie lutego 2020 roku mama chłopca, Yarraka Bayles przeprowadziła transmisję na Facebooku, gdzie przedstawiła, z czym jej syn musi sobie radzić codziennie. Wideo, na którym zapłakany 9-latek woła, aby "ktoś dźgnął go w serce" zostało wyświetlone około 20 milionów razy. Materiał wywołał mnóstwo emocji i poruszył miliony internautów na całym świecie. Na szczęście rozpoczął też dyskusję na temat dyskryminacji wśród dzieci i roli rodziców w takim zachowaniu.

Quaden Bayles spełnił marzenie

Pomoc dla Quadena Baylesa zapoczątkował komik Brad Williams. Mężczyzna rozpoczął zbiórkę na GoFundMe, której celem było zebranie funduszy na wycieczkę do Disneylandu. Początkowy plan zakładał zdobycie 10 tysięcy dolarów. Akcja stała się na tyle popularna, że wsparło ją 20 tysięcy osób, a łącznie zebrano około 468 tysięcy dolarów. Wsparcie dla Baylesa wyraził m.in. sam Wolverine, czyli Hugh Jackman:

Przeczytaj także

Młodego chłopca cierpiącego na karłowatość docenili również organizatorzy meczu gwiazd w rugby między Australią a Nową Zelandią. Quaden, który z pochodzenia jest Aborygenem towarzyszył przy wyjściu z szatni zawodnikom reprezentującym rdzennych mieszkańców Australii. Ci ścierali się z nowozelandzkimi Maorysami. Chłopiec przekazał piłkę sędziemu:

Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli jej synowi przekazała matka Quadena Baylesa. Zabrała głos podczas konferencji prasowej przed meczem gwiazd, w którym przyznała, że chłopiec:

Przeszedł od najgorszego do najlepszego dnia w swoim życiu.

Chłopiec w 2015 roku był bohaterem odcinka programu "Living Black", w którym opowiedziano jego niecodzienną historię:

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.