Pogoda
05.06.2017 13:19

Nekromanci coraz bliżej odrodzenia w Diablo III

Już niedługo w Diablo III będzie można zostać prawdziwą Panią (lub Panem) życia i śmierci – Blizzard zaczął oficjalnie podgrzewać atmosferę przed udostępnieniem postaci Nekromantki/Nekromanty.

Nekromanci coraz bliżej odrodzenia w Diablo III
foto: kadr z wideo

Pierwsze wzmianki o ponownym pojawieniu się postaci mające władzę nad zmarłymi pojawiły się w 2016 roku podczas BlizzConu. Gracze co prawda liczyli na nieco więcej – powtarzane z nadzieją plotki, połączone z analizą ogłoszeń o pracę publikowanych przez dewelopera, interpretowane nawet jako zapowiedź Diablo IV – nowa klasa postaci pozwoli jednak mierzyć się z Panem Ciemności w zupełnie nowy sposób.

Nekromanta jest grywalną postacią w Diablo II, fani serii wiedzą więc czego oczekiwać. Klasa pojawiała się (i znikała) w wersjach beta rozwijanego Diablo III, wtajemniczeni mieli więc już okazję przekonać się, jakie zamieszanie wprowadzają na scenę walki zastępy przywoływane wprost z grobów.

Początek gry z perspektywy Nekromantki wygląda tak:

Powrót Nekromantów do Diablo związany jest z inną nowością – za patch 2.6.0, w którym najprawdopodobniej pojawi się postać, trzeba będzie zapłacić. Kwota nie została jeszcze podana (tak samo jako oficjalna premiera aktualizacji) – wiadomo tylko, że zakupu będzie się dokonywać wprost z poziomu gry.

Tak zapowiadano pakiet Diablo III: Przebudzenie Nekromantów na BlizzConie:

Jeśli taki sposób uatrakcyjniania Diablo III przyniesie zadowalające Blizzarda pieniądze, można spodziewać się w przyszłości więcej płatnych DLC – to nie tylko w legendarnym hack’n’slashu.

Która klasa w Diablo III jest według Was najlepsza?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry