Netflix idealnym prezentem na Dzień Babci i Dziadka! Pokaż im jak to działa

21.01.2021 12:40
Netflix - materiał poglądowy Fot. Bogdan Glisik/Shutterstock

Nie masz prezentu na Dzień Babci i Dziadka? Może warto nauczyć ich jak posługiwać się platformą Netflix, pokazując im produkcje, które spodobają się seniorom.

Dzień Babci i Dzień Dziadka to ważne święta, ale czasem trudno wymyślić dobry prezent. Szczególnie jeśli dziadek na święta dostał już skarpetki i książki, a babcia powtarza, że i tak nie ma nic cenniejszego niż wizyta ukochanego wnuczka/wnuczki. Może w takim razie warto postawić na coś zupełnie innego? Święto dziadków to świetna okazja, żeby spędzić razem trochę czasu i odwdzięczyć się za dobro, miłość i tysiące życiowych opowieści, których słuchasz od dziecka, podczas oglądani filmu lub serialu na Netflix.

Prezent na Dzień Dziadka i Dzień Babci - pokaż im jak działa Netflix

Jeśli nie masz pomysłu na Dzień Babci i Dzień Dziadka, podziel się z bogactwem historii i podaruj im dostęp do biblioteki filmów i seriali Netfliksa. Nawet jeżeli nie są z technologią za pan brat, zawsze możesz wytłumaczyć, że to taka telewizja, którą będą mogli oglądać zawsze i wszędzie, bez programu telewizyjnego.

Oto pięć dowodów na to, że Netflix to idealny prezent dla dziadków!

Tu każdy znajdzie coś dla siebie

Babcia kocha romantyczne historie niczym "Pod znakiem Wenus" z Sophią Loren w roli głównej, dziadek za to z przyjemnością wraca do klasyków filmowych z gatunku westernów - "W samo południe" czy kina gangsterskiego - "Ojciec Chrzestny"? A może wolą wspólnie oglądać polskie produkcje i śledzić perypetie kuracjuszy z "Sanatorium miłości"? Bogata biblioteka Netflix umożliwi im nieograniczony dostęp do klasyki kina i pozwoli odkryć zupełnie nowe tytuły. Może babcia przy kolejnej wizycie opowie, jak uwiodła ją miłość Simona i Daphne z "Bidgertonów" albo jak zachwyciła się wyjątkową historią "Dwóch Papieży", a dziadek zacznie cytować Sandego z "The Kominsky Method" albo wskaże jako swój nowy ukochany film - "Irlandczyka" z najlepszą obsadą, jaką mógłby sobie wyobrazić. Tematów do rozmów na pewno nie zabraknie!

Polecamy

Nawet mój dziadek to ogarnie

Wnukowie mogą być wsparciem i łącznikiem dziadków z dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się światem. Kto jednak uczył babcię wysyłania SMS-ów albo tłumaczył obsługę komputera wie, że wprowadzanie seniorów w cyfrowy świat nie zawsze jest łatwe. Na szczęście obsługa Netflix jest prosta i intuicyjna nawet dla starszych użytkowników. Wystarczy stworzyć im konto i założyć oddzielny profil, a następnie wytłumaczyć podstawową obsługę. Włącz, wyłącz, odtwórz, stop, przewiń - te wszystkie komendy i symbole przypominają obsługę magnetowidu z tą różnicą, że tutaj nie potrzebują już kasety VHS.

Polecamy

Okulary nie będą już konieczne

Dziadek nie widzi już jak kiedyś, a okulary ciągle gdzieś mu się gubią mimo tego, że są na sznurku? Klasyka. Na szczęście na Netflix znakomita większość tytułów ma polskiego lektora lub dubbing. W prosty sposób można też zwiększyć rozmiar napisów czy zmienić ich kolor, a wtedy będą czytelne nawet dla osób z wadą wzroku. Aby dostosować wygląd napisów, wystarczy wejść w Konto, wybrać opcję Wygląd napisów, którą znajdziesz w kategorii Profile i kontrola rodzicielska, a następnie kliknąć okno Zmień.

Polecamy

Moja lista nie pozwoli zapomnieć

Z wiekiem mamy coraz więcej na głowie, przez co robimy się zapominalscy. Skoro odczuwamy to na własnej skórze, nie ma co się dziwić, że seniorom również może coś wypaść z głowy. Warto uzupełnić razem z dziadkami Moją listę, by przygotować im pakiet filmów i seriali na dobry początek. Dzięki temu nie będą musieli już przebierać w kategoriach w poszukiwaniu tytułów, które chcieliby obejrzeć, ale nie mogą sobie przypomnieć kluczowego hasła. Usiądźcie razem i wybierzcie! Do listy można dołączyć również ulubione filmy, seriale lub programy, które mogą spodobać się seniorom, by później wymienić się wrażeniami!

Polecamy

Netflix zbliża

Netflix to rozrywka dla ludzi w różnym wieku, ale też łączy pokolenia. To kopalnia inspiracji, jeśli chodzi o sposoby na spędzanie razem czasu. Wszyscy rozmawiamy o filmach ze znajomymi, czemu więc nie robić tego z dziadkami? Może wspólnie z nimi przećwiczycie strategie szachowe z "Gambitu Królowej" albo urządzicie rodzinne gotowanie rodem z "The Big Family Cooking Showdown". Kto wie, może przy następnym spotkaniu dziadek zamiast "Kiedyś to było...", powie "Słuchaj, widziałem ostatnio na Netfliksie..." i będzie to znak, że za chwilę rozpocznie się Wasza kolejna wspólna przygoda.

Polecamy

Na koniec jeszcze podpowiedź - by uzbroić się w wachlarz tematów do rozmów podczas kolejnej wizyty u dziadków, możesz podejrzeć ich historię oglądania i zobaczyć, jakimi tematami najbardziej się interesują. Wystarczy zalogować się i wejść na stronę Konto. Następnie wybrać w sekcji Profile i Kontrola Rodzicielska wybrany profil oraz otworzyć zakładkę Moja aktywność. Historię przeglądania można w całości przejrzeć bądź pobrać z profilu wybierając przycisk Pobierz wszystko.

Polecamy

Mamy nadzieję, że powyższe argumenty sprawią, że przekonacie do Netfliksa nawet najbardziej upartych i obawiających się "że coś zepsują" dziadków, a nowe doświadczenie zbliży wnuki do babć i dziadków nie tylko podczas ich święta.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.