Netflix jest obecnie wart więcej niż wytwórnia Disneya. Wszystko za sprawą koronawirusa

16.04.2020 16:30
Netflix jest obecnie wart więcej niż wytwórnia Disneya. Wszystko za sprawą koronawirusa Fot. . Reporters / STG/REPORTER

Trwająca wciąż pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na świat rozrywki. Kina, teatry i inne ośrodki kultury musiały zostać zamknięte, a coraz więcej firm stara się prowadzić swoje działania w Internecie.

W związku z zaistniałą sytuację firmy, który już teraz prowadzą swoją pracę w Internecie, zyskują na sile. Tak jest w przypadku platformy streamingowej Netflix, która właśnie przegoniła korporację Disneya, jeśli chodzi o szacowaną wartość rynkową. 

Przeczytaj także

Netflix przegonił Disneya

Amerykański portal Variety, powołując się na dane giełdowe poinformował, że obecnie wartość spółki Netflix wynosi 187,3 miliarda dolarów. Suma ta stawia Netfliksa ponad korporację Disneya, wycenioną wedle ostatnich szacunków na 186,6 miliarda dolarów.

Warto podkreślić, że poprzednia wycena, dokonana w drugiej połowie zeszłego roku pokazywała diametralnie odmienny stan rzeczy. Disney wyceniony został wtedy na ponad 250 mld dolarów, zaś platforma Netflix na 110 mld. Obecnie widzimy przewagę serwisu VOD.

Przeczytaj także

Powód? Koronawirus

Obecny stan rzeczy wynika bezpośrednio z panującej pandemii koronawirusa. Wytwórnia Disneya była zmuszona przełożyć większość swoich premier kinowych na późniejszy termin. Choć firma posiada w swoim portfolio serwis Disney+, który posiada w tym momencie ponad 50 mln użytkowników, nie jest on tak popularny, jak najlepiej rozpoznawalna platforma VOD na świecie.

Ludzie zmuszeni są teraz siedzieć w domach, dlatego też drastycznie wzrosło zapotrzebowanie na usługi platform streamingowych. Netflix jako największa i najpopularniejsza platforma zyskuje w tym wypadku najwięcej. 

Przeczytaj także

Sytuacja jest dynamiczna, więc zobaczymy, jakie zmiany czekają nas w kolejnych tygodniach i miesiącach. Jedno jest pewne – krajobraz świata rozrywki ulegnie diametralnym zmianom.

Czytaj także: Nowa platforma streamingowa Quibi ma już prawie 2 mln użytkowników.

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.