Pogoda
11.08.2019 16:33

Netflix jest szkodliwy dla zdrowia i środowiska. Tak twierdzą naukowcy

Im dłużej oglądasz filmy, tym większe prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci. Niby nic zaskakującego, ale warto czasem pomyśleć o odklejeniu się od komputera i telewizora...

Netflix
foto: shutterstock.com

Jesteście uzależnieni od Netfliksa? Jak już zaczniecie oglądać jakiś serial, to nie możecie przestać? Taka rozrywka wydaje się być nieszkodliwa, jednak naukowcy są innego zdania. Po przeczytaniu raportu umieszczonego w Journal of the American Heart Association odechce się Wam godzinami oglądać Netfliksa.

Netflix jest szkodliwy dla zdrowia i środowiska. Tak twierdzą naukowcy

Okazuje się, że oglądając seriale czy filmy 4 godziny dziennie ryzyko chorób serca i, co za tym idzie, przedwczesnej śmierci wzrasta o 50%. Widzowie Netfliksa mają możliwość oglądania bez przerwy swoich ulubionych produkcji, dlatego naukowcy postanowili zaalarmować osoby, które notorycznie korzystają z platformy. Oczywiście oglądając telewizję czy korzystając z innych platform również narażamy się na choroby serca.

David Benioff i D.B. Weiss
David Benioff i D.B. Weiss
Przeczytaj także Netflix podpisał umowę z twórcami "Gry o tron"

Naukowcy zwrócili również uwagę na produkcję dwutlenku węgla spowodowaną przesyłaniem danych wideo przez cyfrowe oraz mobilne sieci. W związku ze zwiększającą się ilością wideo, udział emisji dwutlenku węgla wzrośnie z 2,5% w 2013 roku do 4 % w 2020. Okazuje się, że 2 godziny na Netfliksie to 6 kilogramów CO2, gdy tymczasem jazda samochodem do kina to 200 gramów CO2 na jednego pasażera. Problem zanieczyszczenia środowiska jednak nie zostanie rozwiązany, gdy wybierzemy kino, bo w multipleksach wykorzystuje się sporo energii, co wpływa niekorzystnie na stan naszego środowiska.

Zobacz także: Aplikacja Netfliksa śledzi aktywność fizyczną części użytkowników

Tagi: Film Netflix