Netflix jest szkodliwy dla zdrowia i środowiska. Tak twierdzą naukowcy

11.08.2019 16:33
Netflix jest szkodliwy dla zdrowia i środowiska. Tak twierdzą naukowcy Fot. shutterstock.com

Im dłużej oglądasz filmy, tym większe prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci. Niby nic zaskakującego, ale warto czasem pomyśleć o odklejeniu się od komputera i telewizora...

Jesteście uzależnieni od Netfliksa? Jak już zaczniecie oglądać jakiś serial, to nie możecie przestać? Taka rozrywka wydaje się być nieszkodliwa, jednak naukowcy są innego zdania. Po przeczytaniu raportu umieszczonego w Journal of the American Heart Association odechce się Wam godzinami oglądać Netfliksa.

Netflix jest szkodliwy dla zdrowia i środowiska. Tak twierdzą naukowcy

Okazuje się, że oglądając seriale czy filmy 4 godziny dziennie ryzyko chorób serca i, co za tym idzie, przedwczesnej śmierci wzrasta o 50%. Widzowie Netfliksa mają możliwość oglądania bez przerwy swoich ulubionych produkcji, dlatego naukowcy postanowili zaalarmować osoby, które notorycznie korzystają z platformy. Oczywiście oglądając telewizję czy korzystając z innych platform również narażamy się na choroby serca.

Przeczytaj także

Naukowcy zwrócili również uwagę na produkcję dwutlenku węgla spowodowaną przesyłaniem danych wideo przez cyfrowe oraz mobilne sieci. W związku ze zwiększającą się ilością wideo, udział emisji dwutlenku węgla wzrośnie z 2,5% w 2013 roku do 4 % w 2020. Okazuje się, że 2 godziny na Netfliksie to 6 kilogramów CO2, gdy tymczasem jazda samochodem do kina to 200 gramów CO2 na jednego pasażera. Problem zanieczyszczenia środowiska jednak nie zostanie rozwiązany, gdy wybierzemy kino, bo w multipleksach wykorzystuje się sporo energii, co wpływa niekorzystnie na stan naszego środowiska.

Zobacz także: Aplikacja Netfliksa śledzi aktywność fizyczną części użytkowników

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.