Pogoda
07.11.2019 11:09

Netflix nie będzie dostępny na niektórych telewizorach Samsunga. Sprawdź, czy problem dotknie również ciebie

Posiadacze telewizorów Samsunga mogą niedługo przeżyć spory szok. Netflix poinformował, że w najbliższym czasie ich aplikacja przestanie działać na niektórych modelach koreańskiego producenta.

netflix samsung
źródło: Shutterstock

Samsung poinformował o braku współpracy między ich modelami a aplikacją w specjalnym poście na swojej stronie. Firma wyjaśnia, że zmiana wynika z ograniczeń technologicznych, które spowodują, że część modeli przestanie obsługiwać Netflixa 1 grudnia 2019.

Telewizory Samsunga bez Netflixa

Nie wiemy, co dokładnie oznaczają "ograniczenia techniczne" w ogłoszeniu Samsunga. Wiemy tyle, że posiadacze telewizorów z 2010 i 2011 roku mogą być niedługo niemile zaskoczeni.

"

Z powodu ograniczeń technicznych serwis Netflix nie będzie już obsługiwany w telewizorach z 2010 i 2011 roku począwszy od 1 grudnia 2019 r. Jeśli masz jeden z modeli, których dotyczy problem, na ekranie telewizora może pojawić się komunikat informujący, że serwis Netflix nie będzie już dostępny w tym urządzenie. Nadal będziesz mógł oglądać Netflix na telewizorze, będziesz musiał jednak skorzystać z zewnętrznego urządzenia. "

Stranger Things 4
Stranger Things 4
Przeczytaj także Znamy tytuł pierwszego odcinka 4. sezonu "Stranger Things"

Netflix podzielił się przy okazji z użytkownikami pełną listą kompatybilnych urządzeń, na których możecie oglądać swoje ulubione seriale.

Niektórzy komentatorzy sugerują, że ruch Netflixa może mieć związek z próbą ograniczenia możliwości dzielenia się hasłami wśród użytkowników. Możliwe, że starsze telewizory nie posiadają odpowiedniego oprogramowania, które mogłoby informować o potencjalnym nielegalnym współdzieleniu konta przez posiadaczy dostępu do Netflixa.

Samsung wysłał też dziennikarzem swoje oficjalne stanowisko odnośnie zmiany działania aplikacji na ich telewizorach:

"

Samsung został niedawno poinformowany przez firmę Netflix, że od 1 grudnia 2019 r. aplikacja Netflix nie będzie wspierana na wybranych modelach telewizorów Smart TV z 2010 i 2011 roku, które sprzedawane były w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Użytkownicy tych produktów, otrzymają powiadomienie o zmianie,  gdy otworzą aplikację Netflix na swoim Smart TV. Nadal jest wiele innych urządzeń, wspieranych przez Netflix, które można połączyć z telewizorem Smart TV, aby korzystać z aplikacji. Lista obsługiwanych urządzeń dostępna jest na stronie netflix.com/compatibledevices "

- Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung.

Możecie sprawdzić, czy wasz sprzęt przestanie niedługo działać tutaj. Znajdziecie tam listę kompatybilnych sprzętów następujących firm:

  • Hisense
  • LG
  • Panasonic
  • Philips
  • Samsung
  • Sharp
  • Sony
  • Toshiba

Oczywiście dla większości użytkowników nie będzie to kłopot. Jak podkreśla Netflix, telewizory Samsunga nadal będą sprawne, jeśli używacie do oglądania PlayStation albo XBoksa.

Niestety będzie to zapewne największy problem dla starszych użytkowników.

Jeśli szukaliście powodu, aby kupić nowy telewizor - no to już go macie.

Zobacz także:  "Zimna wojna" wycofana z Netfliksa. Wielka wpadka platformy streamingowej

Tagi: TV Samsung Netflix