Pogoda
26.03.2020 10:45

Netflix nie wytrzymuje nadmiaru zainteresowania? Doszło do ogólnoświatowej awarii platformy

Nie działa wam Netflix? Nie martwcie się, nie tylko wam. Doszło do ogólnoświatowej awarii platformy. Czyżby serwery nie wytrzymywały nadmiaru zainteresowania?

Foto: Shutterstock/ zdjęcie poglądowe
Foto: Shutterstock/ zdjęcie poglądowe

W dobie pandemii koronawirusa i związanej z nią kwarantanny, wszelkie platformy VoD otrzymały swoje przysłowiowe "pięć minut". Serwery szaleją, bo ludzie z całego świata wykorzystują nadmiar wolnego czasu w celu nadrobienia serialowo-filmowych zaległości. Tak duże zainteresowanie może się jednak odbić czkawką. Za przykład niech posłuży Netflix - gigant streamingowy, który od kilku godzin działa albo wybiórczo, albo wcale. 

Netflix - doszło do ogólnoświatowej awarii platformy 

Netflix nie jest rzecz jasna pierwszą ofiarą nadmiernego zainteresowania. O tym, co znaczy przeciążenie serwerów przekonali się już miłośnicy gier oraz uczniowie i studenci skazani na naukę zdalną. Jak sytuacja wygląda w przypadku Netfliksa? Od kilku godzin użytkownicy z całego świata narzekają na problemy z platformą. Ta nie działa wcale, lub wyłącznie na niektórych urządzeniach. Przykładowo - zaległości w "Domu z papieru" możecie obecnie nadrobić na telefonie i laptopie, lecz na telewizorze już nie. Konfiguracje bywają jednak różne.

Netflix
Netflix
Przeczytaj także Kino w czasach koronawirusa. Aplikacja Netflix Party symuluje seans na sali kinowej

Awaria dotknęła w szczególności mieszkańców Europy i Stanów Zjednoczonych. Co więcej, gdy odwiedzimy Dział Pomocy Netfliksa, napotkamy komunikat informujący nas o wydłużonym czasie oczekiwania na pomoc. Pozostaje zatem liczyć, że technicy szybko uporają się z awarią i będziemy mogli powrócić do oglądania naszych ulubionych produkcji.

Zobacz też: Netflix - nowości na kwiecień 2020. Jakie produkcje zawitają na platformie? 

Tagi: Newsy News Netflix koronawirus