Pogoda
24.05.2020 16:41

Netflix ocenzurował "Powrót do przyszłości II". Fani kultowej serii zorganizowali skuteczny protest

Jedna z części kultowej serii filmów "Powrót do przyszłości" została zmieniona przez Netflixa. Nie spodobało się to zagorzałym fanom produkcji.

Powrót do przyszłości
foto: EAST NEWS/Zdjęcie poglądowe

"Powrót do przyszłości II" to kolejna część kultowego filmu z Michaelem J. Foxem i Christopherem Lloydem w rolach głównych. Produkcja ukazała się w 1989 roku i opowiadała o doktorze Emmecie Brownie, który wysłał Marty'ego do roku 2015, aby zapobiegł rozpadowi swojej przyszłej rodziny. Za reżyserię filmu odpowiadał Robert Zemeckis, a scenariusz napisał Bob Gale.

Netflix ocenzurował "Powrót do przyszłości" i wywołał protest

Film trafił na popularny serwis streamingowy Netflix. Czujne oczy fanów dojrzały, że platforma dokonała zmian w produkcji. Wielbiciele przygód Marty'ego zaczęli komentować sprawę na Twitterze i innych portalach społecznościowych. Wyjaśnili, że chodzi o scenę, w której główny bohater znajduje magazyn erotyczny. Widzowie zauważyli, że Netflix ocenzurował kilka kadrów, które zostały wycięte, a całość dziwnie sklejona.

Powrót do przyszłości
Powrót do przyszłości
Przeczytaj także Po latach domysłów w końcu wyjaśniono lukę logiczną w "Powrocie do przyszłości"

Porównanie dwóch scen znajdziecie poniżej:

Fanom "Powrotu do przyszłości" nie spodobał się ten zabieg i wyrazili sprzeciw wobec cenzurze. Komentujący protestowali i namawiali Netflixa do powrotu do... poprzedniej wersji produkcji.

Ich starania się opłaciły, oryginalna wersja drugiej części serii wróciła na platformę.

Powrót do przyszłości II
Powrót do przyszłości II
Przeczytaj także Christopher Lloyd i Michael J. Fox znowu razem. Zobacz gwiazdy "Powrotu do przyszłości" na wspólnym zdjęciu