Netflix podnosi ceny. Tym razem to nie test

Michał Tomaszkiewicz
16.01.2019 11:25
Netflix podnosi ceny. Tym razem to nie test Fot. zrzut ekranu

Netflix zwiększył ceny subskrypcji w wybranych krajach – wyraźnie podrożały wszystkie dostępne pakiety, czyli Basic, Standard i Premium. 

Netflix zdążył już przyzwyczaić nas do prowadzonych przez siebie eksperymentów – serwis VoD bada nieustannie, jak może zmaksymalizować przychody, testując między innymi odzew na wprowadzenie subskrypcji Ultra oraz na skrócenie darmowego okresu testowego z miesiąca do tygodnia.

Tym razem nie mamy do czynienia z testami, lecz z prawdziwymi podwyżkami. Zdążyli je już odczuć Amerykanie, u których ceny wzrosły w pierwszej kolejności.

Obecny cennik Netflix w USA prezentuje się następująco:

  • Pakiet Basic – podwyżka z 8 USD na 9 USD (z 30 zł na 34 zł)
  • Pakiet Standard – podwyżka z 11 USD na 13 USD (z 41 zł na 49 zł)
  • Pakiet Premium – podwyżka z 14 USD na 16 USD (z 52 zł na 60 zł)

Netflix w Polsce – będą podwyżki w 2019?

W Polsce, dla przypomnienia, obowiązuje poniższy cennik Netflix:

  • Pakiet Basic – 34 zł
  • Pakiet Standard – 43 zł
  • Pakiet Premium – 52 zł

Zapytaliśmy, czy i kiedy podwyżki podwyżek cen można spodziewać się w Polsce. Oto oficjalna odpowiedź, jaką otrzymaliśmy od Biura Prasowego Netflix:

Koszt subskrypcji Netflix jest indywidualnie ustalany dla każdego kraju. Wzrost cen na innych rynkach nie oznacza zmiany cen w Polsce.

Teoretycznie więc oglądający Netfliksa nie powinni się martwić – wygląda na to, że ceny w Polsce nie wzrosną. Z drugiej strony, nie otrzymaliśmy zapewnienia, że podwyżek w naszym kraju nie będzie.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.