Netflix podnosi ceny za dostęp do platformy. Ile będzie kosztować usługa?
30.10.2020 08:21
Netflix podnosi ceny za dostęp do platformy. Ile będzie kosztować usługa? Fot. Daniel Krason/Shutterstock

Netflix ogłosił podwyżkę cen za dostęp do usługi. Na razie nowe kwoty obowiązują mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Czy będą obowiązywać również w Polsce?

Żyjemy w dobie platform streamingowych. Setki tysięcy osób na świecie nie wyobraża sobie funkcjonowania bez Netfliksa, Disney+, Amazon Prime czy HBO Max. Szefowie tej pierwszej usługi postanowili jednak ponownie podnieść ceny za abonament. Ile będą wynosić?

Netflix - podwyżka ceny abonamentu

Ostatni raz ceny za dostęp do Netfliksa podniesiono na początku roku 2019. Chociaż w dobie pandemii koronawirusa liczba użytkowników dobiła do 2 miliardów subskrybentów, analitycy przewidywali, że wkrótce nadejdzie nowa podwyżka. Mieli rację.

Przeczytaj także

Jak podaje The Verge, Netflix ustanowił nowe ceny za możliwość korzystania z bazy filmów, seriali i programów. Podwyżka ma wynosić 1 dolara w planie standardowym i 2 dolary w planie premium. Nowi użytkownicy podstawowej taryfy zapłacą natomiast 14 dolarów miesięcznie. Nowe osoby zakładające konto premium, będą musiały płacić 18 dolarów miesięcznie.

Przeczytaj także

Netflix - wyższe ceny również w Polsce?

Powyższe ceny obowiązują jedynie w Stanach Zjednoczonych. Według zapewnień przedstawicieli Netfliksa podwyżka nie dotknie użytkowników z pozostałych części świata. Zapewnił o tym rzecznik prasowy platformy.

Jak zawsze oferujemy szereg planów, tak aby użytkownicy mogli wybrać cenę, która najlepiej pasuje do ich budżetu. (...) [Podwyżka] nie dotyczy globalnej zmiany cen.

Netflix od 2013 roku zaczął regularnie zwiększać swój budżet programowy. W roku 2020 platforma wydała już około 18,5 miliarda dolarów na zapewnienie nowych tytułów swoim użytkownikom. Greg Peters - dyrektor operacyjny Netflix i dyrektor ds. Produktu wyznał, że firma "od czasu do czasu wraca i prosi [klientów] o zapłacenie nieco więcej, by zachować cykl inwestycji i tworzenia nowych treści".

Przeczytaj także

Zdaniem analityka Rossa Benesa z EMarketer, podwyżka jest na tyle niezauważalna, że większość użytkowników Netfliksa nawet jej nie odczuje. Jego zdaniem podniesienie cen, biorąc pod uwagę ilość nowych produkcji, które co miesiąc pojawiają się na platformie, jest uzasadniona. Według eksperta pojawią się osoby, które zrezygnują z usługi, ale większości osób nie będzie się to opłacało.

Przeczytaj także

Zobacz też: Netflix za darmo? Wybrane filmy i seriale będą dostępne na platformie bez opłat

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.