Netflix podsumował 2017 rok - czas miłości i seryjnego zdradzania

Michał Tomaszkiewicz
07.12.2017 15:08
Netflix podsumował 2017 rok - czas miłości i seryjnego zdradzania Fot. materiały prasowe

Wiemy, które seriale Netfliksa cieszyły się w Polsce największym zainteresowaniem oraz które najskuteczniej wodziły nas na pokuszenie i skoki w bok przed wspólnym oglądaniem ich z drugą połówką.

Polacy ustanowili na Netfliksie kilka ciekawych rekordów. Największe jak do tej pory oblężenie serwis przeżył 29 października 2017 roku – najwyraźniej Halloween zagnało nas przed ekrany w poszukiwaniu relaksującej rozrywki. Trzeba jednak pamiętać, że to może się zmienić – analizowano statystki do 1 listopada 2017.

Z morza danych udało się wyłowić największego polskiego fana filmu, który „Film o pszczołach” w ciągu roku obejrzał 184 razy. Najprawdopodobniej właściciel konta jest tylko pośrednikiem, a prawdziwym beneficjentem mrówczej pszczelej pracy jest szalejące za tymi owadami dziecko.

Netflix wie nie tylko co najchętniej oglądaliśmy, lecz potrafi także wskazać w jaki sposób to robiliśmy. Szkół występuje znacznie więcej, niże tradycyjne dla polski falenicka i otwocka. Część seriali wręcz pożeraliśmy, wykorzystując napisy kończące odcinek na zaspokojenie potrzeb fizjologicznych i natychmiast wracając do oglądania.

Były także tytuły, po które sięgaliśmy jak po drogocenny smakołyk, delektując się pojedynczymi odcinkami i zostawiając sobie resztę na potem.

Produkcje Netfliksa wyzwalały w nas także mroczniejsze oblicze – wielu z nas zdradziło swoich partnerów i nie czekając na niego obejrzało nowe odcinki za jego plecami. Serwis VoD zrehabilitował się jednak – część jego propozycji okazała się być idealna do wspólnego, rodzinnego oglądania w więcej niż dwie osoby.

Oto najpopularniejsze seriale w każdej z kategorii.

W 2018 roku doczekamy się pierwszego polskojęzycznego serialu Netfliksa – jego reżyserią zajmuje się Agnieszka Holland. Do serwisu trafi także opowieść o losach naszej dumy narodowej, czyli Wiedźmina.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.