Netflix podsumował 2017 rok - czas miłości i seryjnego zdradzania

Michał Tomaszkiewicz
07.12.2017 15:08
Netflix podsumował 2017 rok - czas miłości i seryjnego zdradzania Fot. materiały prasowe

Wiemy, które seriale Netfliksa cieszyły się w Polsce największym zainteresowaniem oraz które najskuteczniej wodziły nas na pokuszenie i skoki w bok przed wspólnym oglądaniem ich z drugą połówką.

Polacy ustanowili na Netfliksie kilka ciekawych rekordów. Największe jak do tej pory oblężenie serwis przeżył 29 października 2017 roku – najwyraźniej Halloween zagnało nas przed ekrany w poszukiwaniu relaksującej rozrywki. Trzeba jednak pamiętać, że to może się zmienić – analizowano statystki do 1 listopada 2017.

Z morza danych udało się wyłowić największego polskiego fana filmu, który „Film o pszczołach” w ciągu roku obejrzał 184 razy. Najprawdopodobniej właściciel konta jest tylko pośrednikiem, a prawdziwym beneficjentem mrówczej pszczelej pracy jest szalejące za tymi owadami dziecko.

Netflix wie nie tylko co najchętniej oglądaliśmy, lecz potrafi także wskazać w jaki sposób to robiliśmy. Szkół występuje znacznie więcej, niże tradycyjne dla polski falenicka i otwocka. Część seriali wręcz pożeraliśmy, wykorzystując napisy kończące odcinek na zaspokojenie potrzeb fizjologicznych i natychmiast wracając do oglądania.

Były także tytuły, po które sięgaliśmy jak po drogocenny smakołyk, delektując się pojedynczymi odcinkami i zostawiając sobie resztę na potem.

Produkcje Netfliksa wyzwalały w nas także mroczniejsze oblicze – wielu z nas zdradziło swoich partnerów i nie czekając na niego obejrzało nowe odcinki za jego plecami. Serwis VoD zrehabilitował się jednak – część jego propozycji okazała się być idealna do wspólnego, rodzinnego oglądania w więcej niż dwie osoby.

Oto najpopularniejsze seriale w każdej z kategorii.

W 2018 roku doczekamy się pierwszego polskojęzycznego serialu Netfliksa – jego reżyserią zajmuje się Agnieszka Holland. Do serwisu trafi także opowieść o losach naszej dumy narodowej, czyli Wiedźmina.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.