Pogoda
25.06.2020 15:48

Netflix poprawił irytującą funkcję w swoim serwisie! Będziecie zachwyceni

Irytuje was nadmiar produkcji w sekcji "Oglądaj dalej"? Teraz możecie z łatwością temu zaradzić - Netflix wprowadził istotne zmiany w swojej aplikacji. 

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

Przy wielu zaletach, nawet tak popularny gigant streamingowy ma kilka mankamentów. Użytkownicy Netfliksa od dawna narzekali na nieszczęsną sekcję "Oglądaj dalej", w której piętrzyły się porzucone filmy i seriale. Teraz z łatwością możecie posprzątać na swoim profilu, bez konieczności włączania komputera.

Netflix ułatwi usuwanie filmów i seriali z zakładki "Oglądaj dalej"

Przy natłoku produkcji, jakie znajdziemy w bibliotece Netfliksa, naturalnym jest, że niektóre z nich porzucamy w trakcie oglądania. Lubiany przez nas serial stracił dawny urok, film okazał się porażką - powodów jest wiele. Niestety funkcja "Oglądaj dalej", którą widzimy od razu po włączeniu serwisu, nie pozwala zapomnieć o porzuconych tytułach. Lista się wydłuża przybierając postać ścieżki wstydu i wyrzutu sumienia. A gdyby tak móc usuwać niechciane produkcje, do których wiemy, że już nigdy nie wrócimy?

Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)
Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)
Przeczytaj także Netflix pozwany! Chodzi o nowy film z gwiazdą "Stranger Things"

Dotychczas musieliśmy robić to z poziomu przeglądarki, a o samej funkcji wiedziało stosunkowo niewiele osób. Najnowsze zmiany w aplikacji na telefon znacznie ułatwiają ten proces. Wystarczy, że wywołamy menu kontekstowe w rzeczonej sekcji, naciskając ikonę trzech kropek w pionie. Następnie wybieramy funkcję "usuń z rzędu", potwierdzamy naszą decyzję i gotowe! Porzucona produkcja przestaje nas prześladować, a na profilu zaczyna panować porządek. 

Niestety, powyższa opcja dostępna jest (na ten moment) wyłącznie dla systemu Android. Użytkownicy Iphone'ów muszą uzbroić się w cierpliwość.

Olga Tokarczuk dla Netfliksa. Pierwszy oryginalny polski film platformy „Erotica 2022” już jesienią
Olga Tokarczuk dla Netfliksa. Pierwszy oryginalny polski film platformy „Erotica 2022” już jesienią
Przeczytaj także Olga Tokarczuk dla Netfliksa. Pierwszy oryginalny polski film platformy „Erotica 2022” już jesienią
Tagi: Newsy Netflix