Pogoda
04.05.2018 11:20

Netflix szuka użytkowników chętnych na zainkasowanie 1000 zł

Ponad 1000 zł – tyle można zarobić, uczestnicząc w organizowanym przez Netfliksa w Warszawie badaniu. Gigant VoD chce lepiej zrozumieć, jak oglądamy filmy i seriale. Żeby się załapać, zostało niewiele czasu.

Netflix szuka użytkowników chętnych na zainkasowanie 1000 zł
foto: Bryan Gosline, CC BY-SA 2.0

Nie wszystko da się wyciągnąć z suchych danych o użytkownikach. Netflix wie, co i kiedy oglądamy i nawet dzieli się takimi informacjami, dzięki czemu wiemy o istnieniu użytkownika, który w 2017 roku oglądał „Film o pszczołach” niemal codziennie.

Wiemy także, w jaki sposób Polacy zapewniają sobie dostęp do Netfliksa i że już 10% użytkowników z naszego kraju dostęp do serwisu VoD najzwyczajniej w świecie piraci.

Najcenniejsze dla dostaców treści i producentów są jednak informacje których z surowych danych nie można wyciągnąć – chodzi o motywacje, które kryją się za podejmowaniem decyzji o takim a nie innym korzystaniem z produktów i usług.

Wie o tym chociażby polska Amica, która przeprowadza właśnie badanie etnograficzne wśród użytkowników swojego sprzętu – chce poznać zwyczaje, jakie Polacy mają w kuchni, żeby dostosować do nich funkcje produkowanego AGD.

Cel Netfliksa jest podobny – chce zrozumieć, co siedzi w głowie Polaków i jak sprawić im jak najwięcej przyjemności swoimi produkcjami, gdyż przełoży się to na większą liczbę subsksrypcji i co za tym idzie – wyższe przychody.

Badanie Netfliksa – jak wziąć udział?

Warunkiem koniecznym jest bycie klientem serwisu i aktywne korzystanie z jego oferty – Netflic chce wiedzieć, co powoduje Polakami do wyboru takich a nie innych tytułów z jego oferty oraz dlaczego oglądamy treści właśnie w taki sposób – trzeba się przygotować mentalnie, że mowa będzie także o zdradach i oglądaniu nowych odcinków za plecami miłości swojego życia.

Warunkiem wystarczającym jest zakwalifikowanie do udziału w badaniu – wybrani użytkownicy Netfliksa otrzymują e-maile z informacją o wydarzeniu i wstępną ankietą. To na podstawie udzielanych w niej odpowiedzi zostaną wytypowane osoby, które zostaną zaproszone do uczestniczenia płatnej sesji pytań i odpowiedzi.

Wynagrodzenie za podzielenie się z Netfliksem swoją opinią ma być całkiem rozsądne:

"

Jeśli ostatecznie weźmiesz w nim udział, w ramach podziękowania otrzymasz od nas co najmniej 250 EUR. "

Badanie ma odbyć się w Warszawie w dniach 12-15 maja 2018.

Spróbujecie dostać się do badania?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet