Netflix szykuje nowy, droższy abonament

Michał Tomaszkiewicz
04.07.2018 12:39
Netflix szykuje nowy, droższy abonament Fot. NodStrum Tech, CC BY 2.0

Część użytkowników na świecie widzi już w cenniku Netfliksa nową opcję – abonament w wersji Ultra. Za 19,99 euro otrzymuje się to wszystko, co było do tej pory w Premium, przy jednoczesnym zubożeniu dotychczas najlepszego pakietu.

Miliardy dolarów na kręcenie seriali oryginalnych – w tym gorąco oczekiwanego „Wiedźmina” – skądś trzeba wziąć. Netflix, który ma już na całym świecie ponad 125 mln użytkowników (z czego nieco więcej niż 500 000 w Polsce), postanowił zbadać jak bardzo może podnieść ceny, żeby zmaksymalizować zyski i nie stracić przy tym zbyt dużej

A jak łatwo się zorientować, podniesienie opłaty nawet o kilka euro oznacza znacznie wyższe przychody serwisu VoD. Netflix zaczął więc sondować, jak na podwyżkę zareagują użytkownicy, podsuwając im alternatywne wersje subskrypcji. Najważniejszą z nich jest wprowadzenie pakietu Ultra, za który – w zależności od użytkownika – serwis życzy sobie między 16,99 a 19,99 euro.

Netflix Ultra – nowy, droższy pakiet subskrypcji

Opcja Ultra to właściwie obecny pakiet Premium – jedyną różnicą jest cena. Użytkownicy, którym została pokazana nowa tabelka opłat donoszą, że Netflix w celu uzasadnienia nowej, wyższej ceny postanowił zubożyć obecnie najlepszy pakiet.

W zależności od przypadku, był to na przykład brak HDR w oglądanych materiałach bądź też zmniejszenie liczby urządzeń, które jednocześnie mogą korzystać z serwisu z 4 do 2.

foto: zrzut ekranu

Netflix oficjalnie przyznaje się do celu, w jakim pokazuje pakiet Ultra:

Netflix nieustannie testuje nowe rozwiązania, a poszczególne próby zwykle różnią się od siebie czasem trwania. W tym przypadku testujemy różne poziomy cenowe oraz wachlarz dostępnych funkcji, by lepiej zrozumieć podejście konsumentów do oferty Netflix. Nie wszyscy użytkownicy zobaczą ten test, a część z proponowanych w nim elementów może nigdy nie zostać wprowadzona.

Nowe progi cenowe wyświetlane są użytkownikom z USA i Europy. Nie wiadomo jeszcze, czyi  kiedy Netflix zdecyduje się na wprowadzenie podwyżek i czy pakiet Ultra zostanie naprawdę wprowadzony.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.