Pogoda
23.04.2019 12:19

Netflix testuje funkcje “Losuj”. Czy pojawi się na stałe?

Po wyższych cenach oraz liście najpopularniejszych seriali Netflix testuje kolejną funkcjonalność - przycisk “Losuj”.

netflix
foto: Pixabay/CC0

Netflix jest jednym z najpopularniejszych serwisów oferujących filmy i seriale na żądanie. Nie trzeba rozprawiać nad zaletami, jakie mają platformy VOD względem klasycznej telewizji, jednak okazuje się, że użytkownicy tęsknią za niektórymi funkcjami szklanego ekranu. Jeśli brakowało wam tego, że włączacie telewizor na losowym odcinku ulubionego serialu Netflix może mieć dla was rozwiązanie. Serwis rozpoczął pod koniec kwietnia 2019 roku testowanie funkcji “Losuj”, która wybierze za was epizod jednego z kilku, dostępnych już, seriali.

Netflix
Netflix
Przeczytaj także Netflix ma już 150 mln subskrybentów. Serwis szykuje nowe opcje oglądania

Funkcja “Losuj” na Netliksie

Podczas gdy Netflix co miesiąc serwuje nowe produkcje oraz nagrywa nowe seriale i filmy firmowane swoim logiem część użytkowników woli skupić się na klasykach. Co jednak zrobić, kiedy oglądałeś już wszystkie odcinki “Przyjaciół” i potrzebujesz tylko czegoś, co będzie grało “w tle”? Netflix może mieć odpowiedź.

W serwisie pojawił się przycisk “Losuj”, dzięki któremu obejrzeć będzie można losowe epizody takich seriali jak “The Office”, “Planeta Ziemia”, “New Girl” czy “Arrested Development”. Nie wiadomo, jakimi kryteriami kieruje się Netflix przy wyborze seriali, w których skorzystamy z nowej funkcjonalności. Być może wybierane są produkcje, gdzie nie jest przywiązywana waga do ciągłości fabuły, albo takie, do których użytkownicy lubią wracać.

Henry Cavill
Henry Cavill
Przeczytaj także "Wiedźmin" - Henry Cavill pokazał zdjęcie wiedźmińskich blizn Geralta

Najpierw Android, potem reszta

Funkcja została po raz pierwszy zauważona przez AndroidPolice w aplikacji Netfliksa na system od Google. Później funkcjonalność została również zauważona w webowej wersji serwisu VOD. Na razie Netflix nie potwierdza oficjalnie, że przycisk “Losuj” zagości na platformie na stałe.

Na razie skorzystać z niej mogą wybrani użytkownicy w Stanach. Czy testy obejmą również Polskę - nie wiadomo.

Marcin Czajkowski