Pogoda
24.10.2019 12:50

Netflix testuje mobilną wersję usługi. Cena to niecałe 15 zł

Po Indiach i Tajlandii szefowie Netflixa zdecydowali się zaoferować mobilną wersję swojej usługi w Malezji. Czy możemy mieć nadzieję na podobną ofertę w Polsce?

netlifx mobile
źródło: Shutterstock

Baza użytkowników Netflixa nie przestaje rosnąć, jednak firma nie zamierza spoczywać na laurach i szuka nowych sposobów na przekonanie kolejnych klientów do dołączenia do ich platformy. Jednym z pomysłów na zwiększenie zasięgu jest oferowanie tańszych wersji serwisu w biedniejszych krajach.

Mobilny Netflix za trochę ponad 10 zł

Mieszkańcy Malezji otrzymali właśnie możliwość dokonania zakupu mobilnej wersji usługi. Za około 4 dolary miesięcznie użytkownicy mogą oglądać seriale i filmy na Netflixie, ale jedynie na swoich telefonach albo tabletach. W ramach oferty nie otrzymają wersji HD video. Z konta będzie mogła korzystać tylko jedna osoba naraz, ale aplikacja będzie mogła być zainstalowana na kilku urządzeniach.

Eli
Eli
Przeczytaj także "Eli" - widzowie horroru Netfliksa twierdzą, że po seansie nawiedzają ich demony

Dotąd Netflix był dostępny w kraju w trzech opcjach: Basic, Standard i Premium. Nowa oferta to następstwo badań, jakie przeprowadziła amerykańska firma. Według nich 88% Malezyjczyków posiada smartfona i 78% z nich wykorzystuje telefony do streamingu i ściągania.

Netflix eksperymentuje z tańszymi subskrypcjami od jakiegoś czasu. W Indiach użytkownicy mogą korzystać z mobilnej wersji serwisu za 199 rupii miesięcznie (2,8 USD / 10 PLN), na Filipinach ta sama wersja kosztuje 3,70 USD.

W połowie października Netflix poinformował, że posiada w tym momencie 158 milionów subskrybentów.  Jednak nadchodzące premiery HBO Max i Disney+ mogą doprowadzić do spadku tej liczby. Szefowie firmy szukają więc sposobu na przyciągnięcie nowych użytkowników na wypadek odpływu starych.

Gdyby pojawiła się taka opcja w Polsce, skorzystalibyście?

Zobacz także:  Netflix: lista nowości na listopad 2019. Wśród nich nowy sezon "The Crown"

Z jakiego Netflixa korzystacie?

Tagi: Mobile