Pogoda
28.10.2019 12:34

Netflix testuje nową funkcję. W krótszym czasie obejrzymy większą ilość seriali

Niektórzy użytkownicy Netfliksa będą mieli okazję przetestować nową funkcję platformy. Chodzi o możliwość kontroli prędkości wyświetlanej treści. Czy opcja będzie zaimplementowana na stałe?

Netflix
foto: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Serwis Netflix to jedna z najpopularniejszych platform streamingoiwych na świecie. Aby podtrzymać ten sukces, jej przedstawiciele nie tylko ciągle muszą myśleć o nowych treściach, które regularnie pojawiają się w bazie serwisu, ale również dbać o użytkowników w bardziej pragmatyczny sposób - dostosowywać interfejs do ich potrzeb. Według najnowszych informacji wkrótce ma się pojawić nowa opcja.

Netflix doda kontrolę szybkości filmu?

Jak podaje Android Police, aplikacja mobilna Netfliksa na telefony z systemem należącym do Google została wyposażona w nową funkcję. Przynajmniej u niektórych użytkowników. Chodzi o możliwość przyspieszania oglądanego materiału wideo. Do tej pory podczas seansu widz miał do wyboru kilka podstawowych funkcji - pauzę, zmianę języka ścieżki dźwiękowej lub napisów, oraz skok o dziesięć sekund do tyłu lub do przodu.

Netflix
Netflix
Przeczytaj także Netflix zdradził, jak klasyfikuje widzów. Zobacz, kim jesteś według serwisu

Wygląda na to, że brak funkcji przyspieszania u wszystkich użytkowników serwisu oznacza, iż opcja jest dopiero testowana. Wyniki badania zadecydują, czy niebawem kontrola prędkości wyświetlanego materiału będzie dostępna dla wszystkich, czy pomysł zostanie porzucony. Według źródła użytkownicy będą mieli do wyboru kilka prędkości odtwarzania - spowolnienie będzie można ustawić na 0,5x lub 0,75x; przyspieszenie na 1,25x albo 1,5x.

netlifx mobile
netlifx mobile
Przeczytaj także Netflix testuje mobilną wersję usługi. Cena to niecałe 15 zł

Tego typu funkcja jest już standardem w wielu aplikacjach, będących playerami podcastów i doskonale sprawdza się w przypadku, kiedy zniecierpliwiony słuchacz chce nadać audycji szybszego tempa. Opcja zmiany prędkości jest też od dawna dostępna na YouTube. Być może niektóre osoby mogą się zdziwić dodaniem tego typu rozszerzenia w aplikacji stworzonej do oglądania filmów i seriali. W końcu w odtwarzaczach kaset VHS i płyt DVD tego typu funkcja jest oczywista.

Netflix
Netflix
Przeczytaj także Netflix zapowiada walkę z dzieleniem konta

Z drugiej strony twórcy filmów i seriali mogą być niepocieszeni z mozliwości przyspieszania ich dzieł. Jednak biorąc pod uwag, osoby korzystające z Netfliksa na telefonie, nowa opcja może wydać się niezwykle pożądana. Czy wejdzie na stałe do aplikacji? Przekonamy się za jakiś czas.

Co sądzisz o funkcji kontroli prędkości materiału wideo w Netfliksie?

Foto: kadr z filmu "Pralnia"/ Netflix
Foto: kadr z filmu "Pralnia"/ Netflix
Przeczytaj także "Pralnia" zniknie z Netfliksa? Wpłynął pozew przeciw platformie

Zobacz też: Netflix: lista nowości na listopad 2019. Wśród nich nowy sezon "The Crown" 

Tagi: Seriale Technologia Netflix