Pogoda
07.11.2019 14:11

Netflix w WhatsAppie. Zwiastuny filmów i seriali w rozmowach

Mała rzecz, a cieszy. Nie trzeba już będzie opuszczać konwersacji na WhatsAppie, żeby zobaczyć udostępniony w niej zwiastun produkcji Netfliksa. Aplikacja odtworzy go w oknie rozmowy.

WhatsApp
foto: materiały prasowe Pixabay

Popularne komunikatory prześcigają się wymyślaniu opcji, które rozpieszczą obecnych użytkowników i przyciągną nowych. Czasem oznacza to zmiany czysto kosmetyczne, jak zaoferowanie nowych emotek, zdarzają się jednak sytuację, gdy programiści realizują całkiem przydatne pomysły.

Może to być pełne szyfrowanie komunikacji między użytkownikami lub integracja z zewnętrznymi usługami. Najnowszym podmiotem na tej drugiej liście stał się Netflix.

praca biurowa
praca biurowa
Przeczytaj także Wtyczka do Chrome’a pozwala oglądać Netfliksa w pracy udając, że to wideokonferencja

Nie jest to co prawda integracja, o jakiej marzyliby użytkownicy, bo nie pozwala na oglądanie pełnych filmów, umożliwia za to na przykład toczenie rozmowy z przykładami o produkcjach, jakie chciałoby się obejrzeć podczas wspólnego wieczoru.

WhatsApp odtwarza w rozmowach zwiastuny filmów i seriali Netfliksa

Nowością nie będą mogli cieszyć się, przynajmniej początkowo, wszyscy użytkownicy WhatsAppa. Równiejsi okazało się właściciele iPhone’ów, którzy wygodą oglądania zwiastunów wprost w komunikatorze mogą cieszyć się już teraz.

Osoby preferujący smartfony z Androidem musza uzbroić się w cierpliwość. Prędzej czy później wygodne oglądanie zwiastunów Netfliksa powinno zawitać do wszystkich wersji aplikacji.

Czy w przyszłości można spodziewać się zaimplementowania w WhatsAppie możliwości wspólnego odtwarzania pełnych produkcji Netfliksa? Takie rozwiązanie jest mało prawdopodobne. Gigant VoD woli, żeby dostęp do treści był realizowany przez natywna aplikację, szuka także sposobów na sprawienie, żeby użytkownicy mniej dzielili się dostępem do kont. Zbiorowe seanse ugodziłyby mocno w interesy przedsiębiorstwa.

Zobacz także: Netflix zapowiada walkę z dzieleniem konta 

Wolicie rozmawiać ze znajomymi czy oglądać filmy?

Tagi: Mobile