Netflix wciska na siłę postacie gejowskie? Platforma odpowiada

11.05.2020 14:39
Netflix|undefined Fot. AFP/EAST NEWS

Platforma Netflix postanowiła odpowiedzieć na krytykę ze strony internautów, którzy zarzucają serwisowi, że w każdej produkcji jest "niepotrzebna" postać LGBT.

Czasy się zmieniają, chociaż nie każdy jest w stanie to dostrzec. Najwidoczniej jedną z takich osób jest autor mema, który ma wyśmiewać poczynania Netfliksa. Przedstawiciele platformy postanowili się odnieść do bezpodstawnej krytyki.

Netflix zamieszcza niepotrzebne postacie gejowskie?

W sieci od jakiegoś czasu krąży mem będący kadrem z serialu "SpongeBob Kanciastoporty", na którym główny bohater ma w ustach lejek, a do niego zbliża się Patryk Rozgwiazda, zamierzający upchnąć mu przez wąskie gardło urządzenia kuchennego wielką dynię. Ostatnio grafika została wykorzystana, by zilustrować rzekomy problem Netfliksa z "wpychaniem na siłę" przedstawicieli społeczności LGBT, w tym przypadku osób homoseksualnych.

Przeczytaj także

W tym wypadku mem z kreskówki powstał z homofobicznych pobudek. SpongeBob jest bowiem "każdym nowym serialem", Patryk Netfliksem, a dynia "niepotrzebnymi postaciami gejowskimi". Przedstawiciele Netfliksa postanowili użyć mema, by zająć jednoznaczne stanowisko w sprawie.

Przepraszamy, że jeszcze nie zrozumieliście, że każda gejowska postać jest bardzo potrzebna.

Post Netfliksa cieszy się dużym uznaniem internautów i przyciągnął nie tylko zwyczajnych użytkowników Twittera, ale również profile innych platform, takich jak Amazon Prime, a także przedstawicieli organizacji i środowisk LGBTQIA+.

Przeczytaj także

Wątki LGBT pojawiły się ostatnimi czasy w takich nowych produkcjach Netfliksa, jak "The Half of It" w reżyserii Alice Wu, nowym serialu Ryana Murphy'ego pod tytułem "Hollywood", w specjalnym odcinku serialu animowanego "Rocko i jego świat: Kiedyś to było" czy dokumentalnym hicie "Król tygrysów". W żadnym z powyższych tytułów nie są one "niepotrzebne" - wręcz przeciwnie - to kluczowe elementy powyższych produkcji. Najwidoczniej pewne osoby muszą w końcu zaakceptować fakt, że czasy wszechobecnego szowinizmu na szczęście bezpowrotnie minęły.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Polski oddział Disneya ocenzurował postać LGBT w nowym filmie studia Pixar

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.