Masz iPhone'a? Netflix wprowadza nową funkcję w aplikacji mobilnej dla urządzeń Apple

Kamil Kacperski
23.01.2019 16:38
Masz iPhone'a? Netflix wprowadza nową funkcję w aplikacji mobilnej dla urządzeń Apple Fot. Shutterstock.com

Jak informuje sam Netflix, użytkownicy korzystający z najnowszej wersji aplikacji dla urządzeń z systemem iOS, mogą udostępniać swoje ulubione tytuły w Instastories

Ów nowa opcja to intuicyjne narzędzie do dzielenia się ulubionymi treściami ze swoimi przyjaciółmi i obserwującymi - dzięki niej śledzący nasz profil użytkownicy Instagrama mogą dowiedzieć się, które tytuły aktualnie oglądamy lub te, które szczególnie przypadły nam do gustu. Wszystko po to, by zachęcać znajomych na odkrywanie biblioteki Netflix i poznawanie nowych, interesujących produkcji.

Netflix z nową funkcją w iPhone'ach

Netflix podzielił się również opisem tego, jak krok po kroku stworzyć takie InstaStory - wystarczy przejść na telefonie z systemem iOS do aplikacji Netflix, wybrać serial, film lub inny program, który nas interesuje i kliknąć opcję "Udostępnij". Użytkownik zobaczy okno z listą serwisów social media - wśród nich także Instastory.

Po wybraniu tej opcji, aplikacja przełącza się bezpośrednio na Instagram, gdzie można dodać niestandardową grafikę lub tekst do swojej historii i wysłać ją jednemu lub kilku znajomym, zachęcając obserwujących do sprawdzenia danych treści.

Netflix_1 Fot. foto: materiały prasowe

Historia jest widoczna przez 24 godziny i zawiera link "Oglądaj w Netflix", który kieruje bezpośrednio do strony tytułowej w aplikacji Netflix. To kolejny ruch serwisu w celu usprawnienia mobilnej aplikacji oraz dzielenia się ulubionymi tytułami ze znajomymi. Opcja jest już dostępna dla użytkowników iPhone'ów (stan na 23 stycznia 2019 roku). 

Netflix - nowości na luty 2019

Nowa funkcja może się dobrze sprawdzić, gdy zaczniemy oglądać nowości, które będą dostępne na Netfliksie od lutego 2019 roku. Wśród nowych filmów i seriali oferowanych przez serwis znajdziemy m.in. "Szybkich i wściekłych 8", oscarowego "Mad Maksa: Na drodze gniewu", 3. sezon popularnego serialu "Lucyfer" oraz 1. sezon "Nightflyers" na podstawie opowiadań George'a R.R. Martina. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.