Pogoda
14.05.2019 14:43

Netflix wystawi się na E3, najważniejszych targach gier na świecie

Netflix zadebiutuje na targach gier E3 2019 . Wiadomo, że opowie o grach tworzonych na podstawie swoich seriali, zapowiada jednak, że należy spodziewać się „czegoś więcej”.

gra Stranger Things
foto: zrzut ekranu

Netflix bardzo uważnie śledzi rynek gier. Dowiedzieliśmy się tego z raportu dla inwestorów, w którym spółka zobowiązana jest do publikowania informacji o szansach i zagrożeniach dla dalszego rozwoju przedsiębiorstwa.

Okazało się, że jako swojego głównego konkurenta Netflix nie widzi innego serwisu VoD (na przykład nadchodzącego Disney+), tylko grę Fortnite.

Stworzony przez Epic Games tytuł jest bardzo wciągający, a nawet uzależniający – trener zespołu NBA New York Knicks zdradził, że jego gracze przychodzą na treningi (i być może mecze) nie w pełni wypoczęci, bo po nocach, zamiast spać się regenerować, grają w popularne batlle royale.

Fortnite angażuje czas dziesiątek milionów osób na świecie, którzy grają, zamiast oglądać taśmowy nowe seriale na Netfliksie – i to właśnie postrzegane jest jako zagrożenie przez serwis VoD, mogący stanąć na drodze do dalszego zdobywania kontroli nad światem.

Netflix uważa, że jego głównym konkurentem jest Fortnite
Netflix uważa, że jego głównym konkurentem jest Fortnite
Przeczytaj także Netflix uważa, że jego głównym konkurentem jest Fortnite

Netflix na targach E3. Co pokaże?

Według oficjalnych informacji przekazanych przez organizatorów E3, Netflix chce podzielić się informacjami na temat tworzenia gier na podstawie swoich treści oryginalnych.

Serwis organizuje panel dyskusyjny zatytułowany „Ożywianie Waszych ulubionych seriali: tworzenie gier na postawie produkcji oryginalnych Netfliksa”. Można spodziewać się, że zostanie poruszony temat Stranger Things – gra na postawie serialu ma pojawić się na konsole oraz komputery PC 4 lipca 2019 roku.

Zobacz także: >> "Stranger Things 3" - data premiery, nowy plakat i teaser <<

Niewykluczone, że serwis poinformuje o powstających adaptacjach także innych produkcji, mówi się także o możliwości większego zaangażowania się serwisu w tworzenie interaktywnych seriali, w które gra się oglądając.

W grę na podstawie którego serialu Netfliksa chcielibyście zagrać?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Netflix