Pogoda
04.07.2017 19:10

Netflix za darmo przez rok w nowej ofercie T-Mobile

Nielimitowane rozmowy i nieskończone gigabajty - tak reklamuje swoją nową ofertę T-Mobile. Operator kusi także dorzuceniem dostępu do Netfliksa na rok, o ile spełni się jeden dodatkowy warunek.

Netflix za darmo przez rok w nowej ofercie T-Mobile
foto: zrzut ekranu

Głośne na całym świecie seriale - w tym nadchodzącego „Wiedźmina” przygotowanego przez Tomka Bagińskiego - będzie można oglądać bez płacenia Netfliksowi abonamentu przez rok, jeśli do wybranej przez siebie taryfy dokupi się jeszcze telefon.

W ofercie T-Mobile 1 - Bez Limitu do wyboru jest kilka smartfonów - najbardziej eksponowane są Huawei P9 Lite (2017) lub LG X Power 2 w cenie 1 zł na start. Można także sprawić sobie między innymi Sony Xperię XA1 lub Huawei P10 Lite.

T-Mobile proponuje Netfliksa w wersji standard - filmy i seriale serwowane są w nim w jakości HD, jednocześnie można łączyć się z serwisem VoD z dwóch różnych urządzeń.

Zdecydowanie się na dorzucenie do opłaty abonamentowej smartfona zwiększa kwotę na rachunku o 20 lub więcej złotych.

Co T-Mobile rozumie przez nielimitowane rozmowy i nieskończone gigabajty? Pierwsze 10 GB transferu wykonywane jest z pełną prędkością łącza - można więc liczyć na całą przepustowość LTE. Gdy przekroczy się tę liczbę przetransferowanych gigabajtów, szybkość pobierania i wysyłania danych jest ograniczany do 1 Mb/s - co jest wartością wystarczającą dużą, żeby komfortowo przeglądać strony internetowe, a nawet oglądać wideo w niższych rozdzielczościach.

To ostatnie może być o tyle ważne, że korzystanie z Netfliksa będzie rozliczane w transferze danych - oglądając wszystkie odcinki serialu jeden za drugim można dość szybko znaleźć się w strefie internetu drugiej prędkości.

T-Mobile podpowiada, że osoby zamierzające intensywnie korzystać z Netfliksa mogą dokupić usługę Supernet Video - za dodatkowe 5 zł miesięcznie można wtedy oglądać wideo w internecie do woli bez zawracania sobie głowy przesłanymi gigabajtami.

W T-Mobile 1 - Bez Limitu klienci otrzymują nielimitowane rozmowy (także na terenie UE), SMS-y i MMS-y. Cena taryfy zależy od liczby osób, które zdecydują się na wspólne opłacanie rachunku.

Najgorzej mają single - cena dla nich została wyznaczona na poziomie 50 zł miesięcznie. W parach wychodzi po 40 zł od osoby, w modelu 2+1 i liczniejszym operator oczekuje od każdej osoby 30 zł za miesiąc.

Najniższe kwoty miesięczne abonamentu pozwalające na bezpłatne korzystanie Netfliksa wynoszą odpowiednio 80 zł dla pojedynczej umowy, 60 zł na osobę dla duetów oraz 50 zł na osobę dla grup 3+. Pamiętać trzeba, że w tej kwocie jest rozliczana płatność za wybrany smartfon.

T-Mobile nie jest jedynym operatorem, który kusi klientów bonusami nie związanymi ściśle z usługami telekomunikacyjnymi - Play w Stanie Nielimitowanym oferuje rok bezpłatnego dostępu do Showmaksa oraz możliwość korzystania z Tidala.

Który serwis VoD jest według Was najlepszy?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile