Pogoda
27.10.2017 15:43

Netflix zmienił Warszawę w świat ze „Stranger Things”

Warszawiacy zostali przeciągnięci na Drugą Stronę – szczęśliwcy, którzy posłuchali podpowiedzi Jedenastki i Willa, wybrali się w rowerową podróż po Warszawie odmienionej na modłę „Stranger Things”.

Netflix zmienił Warszawę w świat ze „Stranger Things”
foto: materiały prasowe

O pierwszych przejawach zbliżającej się koniunkcji Warszawy i Hawkins informowaliśmy, gdy tylko stacja rowerów miejskich przy dworcu Powiśle cofnęła się w czasie i stała się obiektem zainteresowania amerykańskiego rządu.

Jak się okazało, był to tylko przedsmak wydarzeń. Przekonały się o tym osoby, które wysłuchały podpowiedzi bohaterów tworzonego przez Netfliksa serialu, co pozwoliło na odblokowanie wyjętych żywcem z lat 80-tych XX wieku BMX-ów i składaków Wigry 3.

Okolice, po których odbył się przejazd, kryły wiele niespodzianek i „dziwnych rzeczy”, wbudzających zarazem zainteresowanie, jak i niepokój – szczególnie, gdy fani serialu wiedzieli, co wiąże się z danym widokiem.

Wycieczka zakończyła się na ul. Smolnej, której część przekształciła się w znane z serialu amerykańskie miasteczko. Kto pokonał obawy i mimo ostrzeżeń i zakazów przejścia zdecydował się wślizgnąć do budynku, mógł nie tylko obejrzeć przedpremierowo pierwszy odcinek drugiego sezonu „Stranger Things”, lecz także poczuć się jak bohater serialu.

Szczególnie, jeśli spróbował jednego z serwowanych drinków, przygotowanych zgodnie z przepisem sporządzonym przez Demogorgona.

Drugi sezon serialu „Stranger Things” jest dostępny na Netfliksie od 27 października 2017 roku.

Oglądacie „Stranger Things”?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet Galeria