Neurochirurg zoperował mózg nieuśpionej kobiety. Całość pokazał na streamie [WIDEO]

30.10.2019 12:39
operacja|undefined Fot. źrodło: Facebook, Methodist Dallas Medical Center

Tysiące widzów włączyło stream, aby zobaczyć, jak lekarz wycina kawałek czaszki należący do pacjentki - Jenny Schardt.

Neurochirurg przeprowadził operację na kobiecie, która była w pełni świadoma. Szpital zdecydował się pokazać niesamowitą procedurę, korzystając z Facebook Live. Dziesiątki tysięcy ludzi mogło zobaczyć, jak 25-letnia pacjentka traci kawałek swojej czaszki.

Operacja mózgu została pokazana na Facebooku

Jenna Schardt wyjaśniła, że zgodziła się na transmisję, ponieważ uznała to za świetny sposób na edukowanie i inspirowanie innych.

Przeczytaj także

Szpital wyjaśnił Jennie, że w trakcie operacji lekarze będą pokazywali jej zdjęcia, jednocześnie starając się zmapować jej mózg. Niesamowite nagranie możecie zobaczyć poniżej.

Będę aktywnie uczestniczyła we własnej operacji mózgu.

- wyjaśniła Schardt tuż przed startem zabiegu.

Pacjentka musiała pozostać w pełni świadoma, aby lekarze mogli testować jej mózg i mieć pewność, że żadne neurologiczne funkcje nie zostały uszkodzone w trakcie zabiegu.

Kobieta zdecydowała się pójść do szpitala po tym, jak zaczęła mieć napady drgawek i problemy z mówieniem. Lekarze znaleźli masę naczyń krwionośnych w części mózgu, która odpowiada za mowę.

Shardt została obudzona tuż przed początkiem zabiegu i rozmawiała z lekarzami, aby pomóc im zlokalizować, nad którymi częściami mózgu powinni pracować.

Co miłe, w dzisiejszych czasach możemy wybudzać ludzi podczas operacji, aby testować na powierzchni mózgu, aby upewnić się, że nie robimy nic, co mogłoby wpłynąć na jej mowę lub zdolności motoryczne

- opowiedział neurochirurg Randall Graham w rozmowie z ABC News.

Operacja zakończyła się sukcesem. Teraz pacjentka będzie musiał spędzić kilka najbliższych dni w szpitalu, aby dojść do pełni sił.

Zobacz także:  Przeciwniczka szczepień dostała pracę w laboratorium wirusologii. Odmówiła szczepienia, zakłuła się igłą i zaraziła

Kacper Peresada Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.