Nextbike w Polsce: Kiedy startuje sezon 2019? Ile kosztuje i jak wypożyczyć rower?

Karolina Woźniak
27.02.2019 10:39
Nextbike Polska|undefined Fot. : ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Sezon na wypożyczanie jednośladów zbliża się wielkimi krokami. Już niebawem będziemy mogli cieszyć się jazdą na rowerze. Kiedy startuje sezon 2019, jak wypożyczyć rower i ile to kosztuje?

Nextbike Polska działa w Polsce od 2011 roku i od tego czasu cieszy się sporą popularnością. Jednorazowa rejestracja w systemie umożliwia korzystanie z usług Nextbike na całym świecie. To kusząca opcja zwłaszcza wtedy, kiedy wybierasz się na wakacje. Na stronie Nextbike.pl możemy przeczytać, że system jest dostępny w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Turcji, Cyprze, Emiratach Arabskich, Chorwacji, Azerbejdżanie, Łotwie, Nowej Zelandii, w Stanach Zjednoczonych, w Wielkiej Brytanii, na Węgrzech i Bułgarii. Musimy przyznać, że to całkiem imponujące.

Przeczytaj także

Nextbike Polska, kiedy startuje sezon 2019?

Sezon na wypożyczanie rowerów rozpoczyna się już 1 marca 2019 roku. Mieszkańcy większości miast w Polsce będą mieli opcje jazdy na rowerze wraz z nadejściem nowego miesiąca. Na dworze z każdym dniem jest coraz cieplej i niektórzy marzą już o rozpoczęciu aktywnego trybu życia na świeżym powietrzu.

Jak wypożyczyć rower i ile to kosztuje?

Cennik jest różny w innych miastach. W Gliwicach mamy tylko 15 darmowych minut. Od 16 minuty do godziny zapłacimy już złotówkę. Za Lubelski Rower Miejski będziemy musieli zapłacić 4 zł za 3 godziny i więcej. W Opolu za 40 minut zapłacimy 2 zł, a za każdą kolejną godzinę 4 zł. Wszystkie informacje dotyczące płatności widnieją na stronie Nextbike.pl. 

Jak wypożyczyć rower? To bardzo proste. Wystarczy mieć aplikację, zarejestrować się do systemu Nextbike. Po chwili powinniśmy dostać wiadomość e-mail z kodem, który będzie niezbędny podczas logowania się. Należy wpłacić opłatę inicjacyjną w wysokości 10 złotych. Później możemy zacząć korzystać z rowerów Nextbike.

Zobacz także: >>Warszawa zarekwirowała 83 hulajnogi elektryczne<<

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.