Pogoda
04.12.2018 15:04

Neymar streamował Call of Duty: Black Ops 4 podczas gali Złotej Piłki

W życiu trzeba mieć priorytety – Neymar wolał grać w popularną strzelankę, niż pojawić się na gali rozdania najważniejszych piłkarskich nagród. Transmisję na Twitchu obejrzano już ponad 40 mln razy.

Neymar
foto: Doha Stadium Plus Qatar, CC BY 2.0

Udział w gali wręczenia nagrody Złotej Piłki dla najlepszego piłkarza na świecie to marzenie każdego zawodnika – tak przynajmniej zdawało się do tej pory. Triumfatorem w 2018 roku okazał się być Luka Modric – wśród osób gratulujących piłkarzowi zabrakło jednak kilku głośnych nazwisk.

W Paryżu nie pojawił się Cristiano Ronaldo (zajął drugie miejsce), uroczystość zbojkotował także sklasyfikowany w drugiej dziesiątce Neymar, który najwyraźniej miał na ten wieczór inne plany:

Brazylijczyk wraz z Thiago Silvą i Marquinhosem ogrywali Call of Duty: Black Ops 4, prowadząc transmisję na żywo na Twitchu – rozgrywkę obserwowało kilkadziesiąt tysięcy widzów równocześnie.

Neymar grał w Call of Duty podczas gali Złotej Piłki

Neymar musi jeszcze popracować nad cieszynkami po zabiciu przeciwników – ta uwieczniona dla potomności przez przytomnego internautę nie oddaje kunsztu aktorskiego, z jakie znany jest kibicom piłkarz.

Zbojkotowanie uczestnictwa w uroczystości wręczenia Złotej Piłki zostało przyjęte przez środowiska sportowe bardzo ostro – w mediach mówi się wręcz o skandalu. Nie wiadomo, czy pomogłoby, gdyby Neymar zamiast w Call of Duty: Black Ops 4 grał na przykład w FIFĘ 19.

Pojawiły się także głosy, że stream to dowód na upadek piłkarza - zawodnik przeniósł się do Paris Saint-Germain z Barcelony, żeby wyjść z cienia Messiego i wygrać Złotą Piłkę.

26-letni Brazylijczyk w 2017 roku w plebiscycie „France Football” zajął trzecie miejsce.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry