Pogoda
10.08.2020 12:05

Nie chciał założyć maseczki. Skazano go na 4 miesiące więzienia

Polski turysta w Hiszpanii może trafić na 4 miesiące do więzienia, za to że nie chciał założyć maseczki w miejscu publicznym, mimo prośby legitymującego go policjanta.

Nie chciał założyć maseczki. Skazano go na 4 miesiące więzienia
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News (zdjęcie poglądowe)

Do nietypowej sytuacji doszło w centrum Murcji w południowo-wschodniej Hiszpanii. Jak podają zagraniczne media, powołując się na materiał z hiszpańskiego dziennika „La Verdad”, 46-letni Polak miał zostać zatrzymany przez polcjantów wraz z dwiema innymi osobami, za to że nie noszą maseczek ochronnych w miejscu publicznym.

Kuriozalny przypadek łamania kwarantanny. Wegetarianka uciekła z izolacji, bo podano jej kiełbasę.  Sprawą zajmuje się policja
Kuriozalny przypadek łamania kwarantanny. Wegetarianka uciekła z izolacji, bo podano jej kiełbasę.  Sprawą zajmuje się policja
Przeczytaj także Kuriozalny przypadek łamania kwarantanny. Wegetarianka uciekła z izolacji, bo podano jej kiełbasę. Sprawą zajmuje się policja

Powrót obostrzeń w Hiszpanii

Mimo, że pod koniec czerwca władze zdjęły z kraju stan zagrożenia epidemicznego, w połowie lipca kilka prowincji przywróciło bezwzględny nakaz noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych, w celu przeciwdziałania dalszym zachorowaniom. Jest to spowodowane kolejnymi rekordami zachorowań na COVID-19, odnotowanymi na terenie Hiszpanii w ostatnich tygodniach.

Jadłeś w McDonalds? Sprawdź czy nie masz koronawirusa
Jadłeś w McDonalds? Sprawdź czy nie masz koronawirusa
Przeczytaj także Jadłeś w McDonalds? Sprawdź czy nie masz koronawirusa

Opluł i uderzył policjanta

Mężczyzna, który szedł deptakiem Ronda de Garay w towarzystwie dwóch innych osób bez maseczek ochronnych, miał zostać zatrzymany przez policjanta, który poprosił go o założenie maseczki. Przy okazji chciał otrzymać od niego dokumenty tożsamości. Jak podaje dziennik „La Verdad”, powołując się na doniesienia świadków, mężczyzna miał nie tylko odmówić przekazania dokumentów, ale także opluć i uderzyć funkcjonariusza.

Postawiono mu zarzut znieważenia policjanta i postawiono przed sądem. Mężczyzna przyznał się do winy, zwracając jednak uwagę, że „funkcjonariuszowi nic się nie stało”. Za ten czyn sąd w Murcji skazał Polaka na 4-miesiące więzienia.

Czytaj także: Niepokojący sygnał w sprawie koronawirusa. Wzrasta liczba zakażeń wśród młodych.

A Ty - nosisz maseczkę ochronną w miejscach publicznych?

Tagi: Newsy koronawirus