Nie chciał założyć maseczki. Skazano go na 4 miesiące więzienia

10.08.2020 12:05
Nie chciał założyć maseczki. Skazano go na 4 miesiące więzienia   Fot. . Karol Makurat/REPORTER/East News (zdjęcie poglądowe)

Polski turysta w Hiszpanii może trafić na 4 miesiące do więzienia, za to że nie chciał założyć maseczki w miejscu publicznym, mimo prośby legitymującego go policjanta.

Do nietypowej sytuacji doszło w centrum Murcji w południowo-wschodniej Hiszpanii. Jak podają zagraniczne media, powołując się na materiał z hiszpańskiego dziennika „La Verdad”, 46-letni Polak miał zostać zatrzymany przez polcjantów wraz z dwiema innymi osobami, za to że nie noszą maseczek ochronnych w miejscu publicznym.

Przeczytaj także

Powrót obostrzeń w Hiszpanii

Mimo, że pod koniec czerwca władze zdjęły z kraju stan zagrożenia epidemicznego, w połowie lipca kilka prowincji przywróciło bezwzględny nakaz noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych, w celu przeciwdziałania dalszym zachorowaniom. Jest to spowodowane kolejnymi rekordami zachorowań na COVID-19, odnotowanymi na terenie Hiszpanii w ostatnich tygodniach.

Przeczytaj także

Opluł i uderzył policjanta

Mężczyzna, który szedł deptakiem Ronda de Garay w towarzystwie dwóch innych osób bez maseczek ochronnych, miał zostać zatrzymany przez policjanta, który poprosił go o założenie maseczki. Przy okazji chciał otrzymać od niego dokumenty tożsamości. Jak podaje dziennik „La Verdad”, powołując się na doniesienia świadków, mężczyzna miał nie tylko odmówić przekazania dokumentów, ale także opluć i uderzyć funkcjonariusza.

Postawiono mu zarzut znieważenia policjanta i postawiono przed sądem. Mężczyzna przyznał się do winy, zwracając jednak uwagę, że „funkcjonariuszowi nic się nie stało”. Za ten czyn sąd w Murcji skazał Polaka na 4-miesiące więzienia.

Czytaj także: Niepokojący sygnał w sprawie koronawirusa. Wzrasta liczba zakażeń wśród młodych.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.