Pogoda
26.03.2020 12:29

"Nie myślcie, że to was nie dotknie" - chory na koronawirusa pastor ostrzega przed epidemią

Irlandzki pastor Mark McClurg udostępnił na Twitterze dwa filmy, w których opowiada o swoim ciężkim stanie zdrowia i o przebiegu choroby z powodu koronawirusa.

"Nie myślcie, że to was nie dotknie" - chory na koronawirusa pastor ostrzega przed epidemią
foto: shutterstock.com/zdjęcie poglądowe

Pastor z Północnej Irlandii zachorował z powodu koronawirusa. Jak sam przyznał, wirus "wyssał mu życie z płuc". Mark McClurg poinformował, że od tygodnia znajduje się na oddziale intensywnej terapii w szpitalu Ulster niedaleko Belgastu. Niedługo przeniosą go na inny oddział.

Koronawirus chce was zabić. Szokujące nagranie

Mężczyzna z tej okazji udostępnił na Twitterze dwa filmiki, w których opowiedział (z pomocą sprzętu wspomagającego oddychanie) o przeżyciach związanych z koronawirusem. Wideo nie jest dla osób o słabych nerwach i trzeba jasno przyznać - jest szokujące. McClurg przestrzega innych przed koronawirusem, który jak sam twierdzi:

"

Jest zabójczy i niebezpieczny. Koronawirus chce cię zabić. Chce zabrać ci życie przez płuca tak, że nie będziesz już mógł oddychać. "

Koronawirus
Koronawirus
Przeczytaj także Trzy pierwsze osoby z Łodzi wyleczone z COVID-19. Pacjenci wrócili do domów

Pastor podziękował również wszystkim lekarzom i pielęgniarkom, którzy się nim zajmowali w trakcie tego trudnego tygodnia:

"

To oni uratowali mi życie. Jestem im wdzięczny za to, że dzięki nim jeszcze żyję. "

Mężczyzna przyznał, że jego żona i dzieci okazały się nieocenione w trakcie jego choroby. Przestrzegł również, aby traktować wirusa poważnie i słuchać się porad udostępnianych przez ministerstwa zdrowia - te według niego naprawdę działają. 

Koronawirus
Koronawirus
Przeczytaj także Rośnie liczba zachorowań na COVID-19 w Polsce. Kolejna osoba nie żyje
Tagi: Newsy koronawirus