Pogoda
08.01.2019 16:35

Nie tylko AliExpress – w sieci aż roi się od alternatyw [LISTA PODOBNYCH STRON]

Przeszukaliście już cały katalog AliExpress i wciąż Wam mało? Oto 10 konkurencyjnych stron, na których znajdziecie podobnie dobre okazje.

AliExpress alternatywy
foto: zrzut ekranu

AliExpress przebojem zdobył sympatie Polaków, którzy z upodobaniem oddają się zakupom wprost od chińskich „majfriendów” Ceny są zaskakująco niskie, a asortyment tak szeroki, że o podobnym wyborze w Polsce można co najwyżej pomarzyć.

Chiński sklep online zdobył tak dużą popularność, że stało się to aż sprawą polityczną – Allegro, działając w imieniu sprzedawców, wymusiło akcje naliczania VAT na paczki przychodzące z Chin. Po dodaniu do kwoty podatku opłat za procedowanie przesyłki naliczanych przez Pocztę Polską zaczęło się okazywać, że kupowanie w Chinach może stać się nieopłacalne, jako że koszta celne mogą przekraczać wartość samego towaru (a lubimy zamawiać rzeczy tanie, kosztujące po kilka złotych – w takim przypadku 20 zł opłat za oclenie przekreśla sensowność robienia zakupów w Chinach).

Nie trzeba było jednak długo czekać, żeby Chińczycy znaleźli sposób na przysyłaniem paczek z pominięciem polskich służb celnych, bez najmniejszego nawet niebezpieczeństwa zapłacenia podatku VAT od przesyłki. Oznacza to, że w dalszym ciągu można oddawać się przyjemnościom tanich zakupów – przy czym niekoniecznie trzeba to robić na AliExpress. W sieci wprost roi się od witryn, na których Chińczycy oferują, co mają najlepszego.

Robicie zakupy w Chinach?

Mniejsze witryny mają więcej motywacji, żeby przyciągnąć do siebie klientów – często okazuje się więc, że ceny na nich spotykane są nawet niższe, niż na AliExpress (ba, są nawet takie, które oferują produkty za darmo). Nie wszędzie jednak zakupy zrobi się za taką samą wygodą, jak na ulubionym portalu Polaków. Zobaczcie zresztą sami.

Banggood.com

aliexpress_alternatywy_02

Banggood.com chwalony jest za relatywnie szybką wysyłkę. Serwis automatycznie przelicza ceny na złote. W asortymencie znajduje się praktycznie wszystko – okazji można wypatrywać wśród kilkuset tysięcy produktów.

DHgate.com

aliexpress_alternatywy_03

DHgate.com specjalizuje się w sprzedaży hurtowej – serwis zajmuje się głównie obsługa klientów biznesowych, co nie oznacza jednak, że wzgardzi pieniędzmi użytkowników indywidualnych. Nie zawsze jednak będzie możliwość kupna jednej sztuki wybranego towaru.

DX.com

aliexpress_alternatywy_04

DealExtreme specjalizuje się w sprzedaży gadżetów i elektroniki, choć znajdzie się tam także zabawki oraz elementy wyposażenia domu. Odwiedzający mogą liczyć na załapanie się na promocje.

Gamiss.com

aliexpress_alternatywy_05

O ile większość chińskich sklepów online koncentruje się na sprzedawaniu wszystkiego co się da, Gamiss.com specjalizuje się w sprzedaży ubrań, dodatków i akcesoriów – z perfumami włącznie.

GearBest.com

aliexpress_alternatywy_06

GearBest.com to jeden z najbardziej przyjaznych Polakom chińskich sklepów – regularnie pojawiają się na nim promocje kierowane specjalnie do nas. Sklep dysponuje magazynem w Polsce, dzięki czemu – za nieco wyższą niż na innych serwisach cenie – wybrane produkty dostaje się w ciągu kilku dni zamiast kilku tygodni, nie trzeba się też obawiać nałożenia cła ani podatku VAT.

Geekbuying.com

aliexpress_alternatywy_07

Gadżety, zegarki, telefony – w takich produktach specjalizuje się Geekbuying. Wąski krąg zainteresowań sprawia, że sklep potrafi zaoferować produkty w naprawdę ciekawych cenach – tym bardziej, że jest oficjalnym partnerem najgorętszych marek.

Joybuy.com

aliexpress_alternatywy_08

Joybuy.com chce oferować beztroskie kupowanie – z serwisu korzysta już niemal 200 mln osób na całym świecie, najwyraźniej więc jego oferta jest interesująca i konkurencyjna. Liczba produktów sięga milionów i pojawiają się na nich także towary pochodzące spoza Chin.

LightInTheBox.com

aliexpress_alternatywy_09

LightInTheBox wita kupujących menu w języku polskim, cenami w złotych, a nawet banerami graficznymi wykonanymi w naszym języku. Silną stroną serwisu są rabaty, jakie zyskuje się na kolejne zakupy – w ten sposób w nagrodę za aktywne korzystanie z serwisu płaci się mniej.

TomTop.com

aliexpress_alternatywy_010

Na TomTop.com, tak jak na AliExpress, kupić można niemal wszystko. Sklep daje możliwość samodzielnego wybrania, z jakiego magazynu mają być wysłane towary – w przypadku wybrania znajdującego się w Europie nie trzeba obawiać się o możliwość naliczenia podatku VAT, chociaż oznacza to zazwyczaj konieczność zapłacenia nieco wyższej kwoty.

Zapals.com

aliexpress_alternatywy_11

Podobno w życiu nie ma nic za darmo – Zapals.com zadaje kłam temu stwierdzeniu, oferując towary kosztujące okrągłe zero złotych. Klienci płacą „tylko” za wysyłkę, w której ukryty jest koszt produktu – gadżety oferowane „za darmo” kosztują więc ostatecznie zazwyczaj kilka złotych.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet